Prisipažinsiu, kad šiai savaitei neturiu nieko gero. Dirbau daugiau nei įprastai, tada turėjau savaitgalio išvyką. Neturiu nieko jums parodyti.

Užtat jūs turit! Vytautas sukodino Trello kortelę. Žinau, kad yra ir daugiau kas darėt užduotį. Gavau emailų, yra ir komentarų su klausimais. Jei dar nespėjot, darykit toliau, dalinkitės komentare linku.

Manau, kad tikrai daug išmoksit darydami užduotį. O jeigu kažkam šitie dalykai atrodo easy, palaukit JavaScripto dalies 😃

Šią savaitę noriu užkabinti dalykus, apie kuriuos kartais parašau tik į naujienlaiškius. Galim tai pavadinti šiek tiek motyvacinio bullcrap'o. Noru pakalbėti apie tai, kaip neretai gali jaustis savamoksliai programeriai.

# Imposter syndrome

Teisingiau impostor syndrome. Kai jautiesi šiek tiek apsimeteliu. Aš taip jaučiuosi, kai skaitau atsakymus Quoroj arba kieno nors daugiau pažengusio blogą. Ypač kai žmonės kalba apie visokias data structures, breadth first search'us ir kitokius kostmosus.

Tada galvoju, kad tas bičas yra kietas. Dirba Spotify arba Google. Yra 98 kartus geresnis specas už mane. Kažin ar aš kadanors pasieksiu tokį lygį kaip jis.

Wtf aš čia darau vaizduodamas programuotoją? Aš net nedalyvaudavau matematikos ar informatikos olimpiadose. Nesimokiau programuoti universitete. Nesu tas "tikras programuotojas".

Programuotoju bendromenė yra pilna naudos neduodančio elitizmo. Ne tik Lietuviškuose internetuose gali rasti pašiepimų nukreiptų į vidutinius programuotojus. Stūmimo ant PHP, JS, besimokančių jaunuolių ir t.t.

Todėl labai sunku pradėti mokytis, įgyti pirminio pasitikėjimo savo jėgomis. Atrodo, kad visi yra superiniai programuotojai ir kol nepradėjai rašyti super clever kodo, tu net neturėtum egzistuoti šitam pasaulyje.

Netiesa! Pasaulis pilnas visokiausių specialistų. Visi mes esam skirtingose savo karjeros vietose. Jeigu Tu stengiesi, jei mokaisi ir pastoviai judi į prieki, tu esi programuotojas! Svarbiausia išlikti smalsiam ir nesustoti, niekada nesijausti patogiai. Visiems atsiras vietos po saule.

***

Nebežinau kaip sujungti mintį. Pagalvojau, kad ne visi dalinatės savo Trello kortelėm dėl kažkokių panašių minčių. Gal kažkas geriau padarė nei jūs. Gal nelabai sekėsi. Kaip tik dėl to turit galimybę bandyti vėl. Kol pavyks.

Iš tiesų, šitas mano rant'as* būna čia dėl to, kad pats taip dažnai jaučiuosi.

*Rant - To suddenly give a long speech that usually results in rambling and repeating of nonsence.

Žinau, kad galbūt mano kodas nėra nuostabus, bet jis veikia. Po pusmečio mano kodas bus geresnis, po kito dar geresnis. Tavo lygiai taip pat. Kažkas dabar atrodo per sunki užduotis. Po šiek tiek laiko ir keletos bandymų tai atrodys kasdienybe. Tiesiog tęskim, veikim dalykus ir persilaušim.

Jau žinau, kad veikdami Trello užduotį išmokot dalykų. Kas dar neužbaigėt arba metėt, tęskit. Aš taip ir išmokau kodinti, vis grįždamas prie savo užstrigimų ir juos įveikdamas. Lengvesnio būdo nėra.

Noriu, kad dalintumėmės dalykais ir rodytume vieni kitiems savo rezultatus. Noriu, kad musų kartoje būtų kuo mažiau elitizmo ir kuo daugiau tarpusavio palaikymo.

Lietuviškuose internetuose dažniau gausi hate komentarų nei draugiškų patarimų. Man norėtųsi, kad čia galėtume drąsiai dalintis dalykais. Ieškoti pagalbos, kartu mokytis ir rasti bendraminčių.

Kas jaučiatės pastrigę, galit parašyti komentarą. Duoti nuorodą į githubą, gistą ar fiddlerį su probleminiu kodu ir mes pamėginsim padėti. Vytautas jau parodė, kad gali idealiai sukodinti kortelę. Esu įsitikinęs, kad galės padėti atstrigti jei kažko nemokėsit.

Tiek. Darom, dalinamės, o kitam kartui pažadu videką kuriame kodinsiu Trello card'ą!