010 - Apie laisvalaikio projektus su Vytautu Preikšaičiu

Pirmas podkastas su vaizdu!

Skaityk visą

009 - Kaip uždirbti daugiau pinigų

Kokie jausmai po Povilo Korop atlyginimų apklausos rezultatų? Norėtum uždirbti daugiau? Esi beveik viduriuke? Džiaugiesi, kad esi geriau nei vidurkis?

Net jei dar negavai programuotojo darbo, apklausa yra geras įrankis įvertinti potencialų atlygį. Ir taigi labai smalsu.

Nupūčiau dulkes nuo mikrofono, kad pakalbėčiau kaip uždirbti daugiau pinigų. Įsivaizduoju žinantis kaip patekti aukščiau viduriuko, nors iš tikro tai man gerokai pasisekė ir sekasi.

Svarbiausia, kad visi turėtume galimybę uždirbti sąžiningą atlygį. Su tuo ateis daugiau laisvės rinktis ir gyventi kaip norim.

Skaityk visą

008 - Programavimo kursų sėkmės istorija su Vytautu Preikšaičiu

Atėjai epizodo apie pinigus?

Labiausia atsiprašau klaidos emaile, kad į šį postą veda.
Va tikra nuoroda į 9 seriją.

Klausyti įdomu, nes jis pasakoja apie savo kelią į programavimą. Kaip susidomėjo, kaip mokėsi kursuose, gavo praktiką, kaip mokosi dabar. Istorija labai tipiška persimokėliams, tokiems kaip aš ir 90% Kodinu skaitančių.

Vytautas yra turbūt pirmas Kodinu komentuotojas. Kai tokie atsiranda, tada stipriai norisi toliau rašyt, nes gi kažkas skaito :D

Labiausia persipršau, kad įrašyta buvo rudenį, kai dar buvo šilta ir gražu, sukarpyta Sausį, bet įkeliu tik dabar. Supershame.

Už tai klausyti verta ir smagu, o smagiausia būtų paklausius nueiti į Vytauto IG ir duoti jam kokį nors signalą kurti savo contentą. Gal širdučių nuotraukom, gal kokį follow, gal ir DM (čia mandrai pasakau private message, iš Gary V išmokau).

Tiek, klausom, komentuojam ir einam Vytauto prašyt antros dalies :D

Skaityk visą

007 - Apie programavimą, universitetą, kaip mokytis ir gauti pirmą darbą su Žilvinu Gasiūnu

Hey, pirmas interviu su tikru programuotoju :) Su Žilvinu apkalbėjom kodėl verta ar neverta mokytis programavimo universitete, kaip atrodė jo freelancinimo karjera, o tada kaip atrodė darbas įmonėj, kokie būna darbo pokalbiai ir kas labiausia lemia į darbą priimant mažai patirties turinčius programuotojus.

Daug nežodžiaujant, Žilvinas papasakoja daug naudingų dalykų apie tai kaip mokytis programuoti ir kaip gauti pirmą programavimo darbą.

Skaityk visą

006 - Apie freelancinimą su Deividu Bielskiu (contrast8)

Hey, šiandien pokalbis su Devidu apie tai kaip jo mėgiama veikla peraugo į pagrindinį užsiėmimą, kaip sudėtinga ekonominė situacija ir tuo metu maži atlyginimai leido jam beveik niekuo nerizikuojant pradėti freelancinti. Dar šiek tiek apie tai, kaip netyčia prarado vienintelį klientų šaltinį ir kaip pavyko išsikapanoti iš tokios nepavydėtinos padėties.

Naujas experiencas, pirmas interviu podkaste. Tikiuosi bus įmanoma išgirsti ką nors naudingo ir įkvėpiančio :)

Skaityk visą

005 - Kodėl gerai programavimo karjerą pradėti nuo freelancinimo

Penktam podkaste aptariu kodėl pradėti nuo freelancinimo gali būti gera strategija. Jei ketvirtam visaip gyniau pirmą darbą, tai čia pagalvoju kodėl visai nieko yra freelancinti ir kam toks būdas praddėti programuoti gali būti geresnė alternatyva.

Skaityk visą

004 - Kodėl geriausia programavimo karjerą pradėti nuo darbo

Pradėti karjerą nuo darbo ar iš karto freelancinit? Šioje podkasto serijoje visaip ginu darbą ir peikiu freelancinimą. Pirmas darbas yra labai svarbus, nes ten daug išmokstam. Ne tik pirmas, bet gal net keli pirmi darbai suteikia mums galimybę pakankamai saugiai augti, mokytis, įgyti patirties ir tapti vertę sugebančiu kurti specialistu.

Skaityk visą

003 - Mokymosi programuoti strategijos

Dažnai internetuose matau klausimų "kaip mokytis programuoti", "kurie kursai geriausi" ir etc. Kad ir kaip stengtųsi atsakytojai, lygiai taip pat dažnai tie atsakymai nėra patys geriausi ir tinkamiausi klausiančiajam. Šiame epizode mėginu atsakyti kodėl ir dalinuosi savo receptu kaip geriausia mokytis.

Skaityk visą

002 - Kodėl pradėjau Kodinu.lt

Antroj podkasto serijoj pasakoju kodėl pradėjau Kodinu.lt, koks šio blogo (ir podkasto) tikslas ir kaip stengiuosi padėti mokytis, tapti ir būti programuotojais ir programuotojomis.

Skaityk visą

Pirmas Podkastas!

Hey, Kolegos,

Su didžiausiu džiaugsmu dalinuosi pirmu podkasto įrašu. Jame pasakoju kaip patapau programuotoju, šokinėjau per darbus, ką dirbu dabar, kaip mokytis ir tapti programuotoju. Kažkur vidury dar turiu šiek tiek bendros info, kuri neva turėtų paskatinti norėti tapti programuotojais, paneigti ar tai patvirtinti mūsų susigalvotus mitus ir stereotipus. Ten apie visokius "technology is eating the world" ir "kiek uždirba programuotojai".

Prašau imkit klausykit, parašykit komentarą, papasakokit kas patiko, kur prasukot ir ar iš vis išklausėt iki pabaigos. Žinau, kad garso kokybė ne kokia ir ne visus kvėpavimus ar kosėjimus iškirpau, atleiskit, stengsiuosi geriau :)

Skaityk visą

Eligijus Krėpšta | Atnaujinta 2019 06 24