Tutorialų žiūrėjimo spąstai

Jutūbas mirga nuo visokių filmukų, kurie išmokys mus programuoti. Dauguma jų yra visai nieko, galima išmokti dalykų.

Manau sekant tam tikrus mokytojus, galima pasiekti employable lygį. Mano pradžia buvo pakurstyta LearnCode.academy, LevelUpTuts ir DevTipsForDesigners (Youtube kanalai).

Lygiai taip pat, šitie kanalai prisidėjo ir prie procrastinationo. Žiūrėdamas juos aš įgaudavau keistą pasitenkinimo ir žinojimo jausmą.

Apgaulingas jausmas, kad progresuoji

Dažnai girdžiu tokius pasakymus, kaip "Jau moku PHP ir JAVA", "Išmokau PHP, ką mokytis toliau?", "Suprantu JavaScript'ą, tik dar nesu nieko suprogramavęs".

Tokie pasakymai man sako, kad žmogus sugeba atskirti šitos kalbos sintaksę. Tikriausia yra matęs kaip atrodo loopai ir if statementai, gal net kokį parašęs pats. Dar mėginu atspėti ar tai tikrai JAVA ar turima galvoj JavaScript'ą.

Iš kur tas apsigavimas? Žiūrint paprastą pamoką, viskas atrodo labai aišku. Pažiūri, supranti, vadinasi mokaisi. Apsigauni (netyčia), kad jau moki.

Žinau, nes pats buvau peržiūrėjęs visą jutūbo turinį susijusį su Angularu. Ir tikrai įsivaizdavau, kad moku. Iki kol prisėdau ir parašiau kažkokią nesamonę :)

Jokios naudos jei matomų dalykų neatkartoji

Sakysi, kad neverta perrašinėti tų paprastučių if statementų? Sutinku. Tuo pat metu galvoju apie muscle memory. Dalykai įsispaudžia kažkur smegenuose, kai juos kartoji.

Iš pradžių, tau vis tenka pažiūrėti dokumentacijoj kaip rašyti tą ar aną funckiją. Gal vis pagūglini kaip vertikaliai centruoti divą su CSS. Ilgainiui pirštai tuos dalykus parašo patys už tave. Muscle memory magija.

Čia tik viena iš 2384 priežasčių, kodėl reikia parašyti tai, ką tau rodo pamoka. Bonus taškai už fiddlinimą su perrašytu dalyku.

Jei žiūri net patį geriausią medžiagą, bet nieko pati nerašai, tai geriau jau trečią kartą iš naujo žiūrėtum Westworldą. Tikriausia išmoktum daugiau nei iš tutorialo.

Neteisingai vertini savo jėgas

Šitai ganėtinai pavojinga.

Atsimenat Angularo tutorialus? Sugebėdavau patekti į interviu, kur būdavau gerokai per žemos kvalifikacijos tai vietai. Pats nuoširdžiai tikėjau, kad moku, tad įtikinti kvietėją nebūdavo labai sunku.

Naivumas, nepatirtis ir didelis noras kartais padeda. Tačiau gali labai nusivilti, kai neteisingai suvoki savo galimybes.

Kol nesi parašęs dalyko, o tik jį pasimokęs (pažiūrėjęs tutorialą), dar jo nemoki. Faktas.

Rytoj apie du paprastus būdus šitą bėdą ištaisyti.

34 minutės.

Komentarai