Kodo iššūkis - Klonuoti Trello kortelę

Hey, pabandom kąnors naujo ir įdomesnio. Rašliavos apie darbo gavimą jau pačiam nusibosti. Noriu veikti kažką įdomesnio ir labiau įtraukiančio. Noriu, kad veiktume kartu ir, kad gautum naudos bombą. Šiandien mes klonuosim Trello kortelę.

Va tokią:

Trello kortelė.

Nuostabią, gražią ir greit veikiančią. Dideliai ivonatyvų reikalą.

Iš pirmo žvilgsnio labai jau paprastas tas Trello. Tačiau po kapotu vyksta daugybė dalykų. Mes neturim galimybės apžiūrėti backendo, jamsim frontendą.

Kodėl kortelė?

Nes kortelė ganėtinai maža, bet joje vyksta daug dalykų. Galima prirašyti komentarų, atsidaro visokie popupai, keičiasi būsenos, etc. Darbo tikrai nepritrūksi, manau net gali būti keleta sudėtingesnių vietų.

Kopijavimas yra vienas iš mokymosi būdų. Kaip tik dėl to ir noriu, kad nukopijuotum gerai padarytą daiktą. Užduotis ideali - turi aiškų tikslą, pavyzdį, ne per didelė, ne per maža.

Pradedam nuo HTML ir CSS

Šio etapo tikslas yra kuo artimiau atkartoti kortelę screenshote. Idealiai norėčiau padėjęs šalia screenshotą ir tavo HTML'ą nematyti jokio skirtumo. Devil is in the details. Kiekvienas tarpelis, kiekvienas pixeliukas svarbus.

Šiuo metu nereikia jokio funkcionalumo, tik išvaizdos. Aišku, reiktų apgalvoti, kaip turėtų veikti dalykai. Kokius HTML tagus rinktis, kad paskui nereiktų perdaryti. Pvz kortelės pavadinimas tikriausia nėra <h1>, greičiau tai gudriai užmaskuotas <input> fieldas.

Siūlyčiau neinspektinti kiekvieno elemento orginale. Geriau pradėti pačiam mėginti atrasti kaip padaryta ta kortelė. O tik sugalvojus palyginti savo sprendimą su ten įgyvendintu.

Darbų checklistas

Notes

Planas

Įrašus postinu kažkada sekmadienį. Tikriausia skaitai kažkada pirmadienį. Būtų idealu, jei prisėstum prie užduoties šią savaitę. Atlikęs, postink į savo Githubą ir dalinkis komentare.

Bus labai smagu peržvelgti viens kito kodą ir pakomentuoti dalykus. Tuo pat metu galėsim išmėginti visokių smagumų su Githubu. Jis gan nuobodus, kol nepradedi juo naudotis kaip socialiniu tinklu.

Gali būti, kad žvaigždės išsidėlios palankiai ir dievai mums šypsosis. Tokiu atveju užduoties imsiuosi kartu su jumis ir įrašysiu screencast'ą. Čia toks 50/50 pasižadėjimas ir didelis noras. Žiūrėsim kiek laiko turėsiu.

Komentarai