Kartais tiesiog sveika susidėlioti dalykus į vietas. Pasistengsiu surašyti kas nutiko ir kas toliau vyks su blogu, mano darbais ir gyvenimu.

Jaučiu stiprų norą pasiaiškinti ir pasipasakoti. Kodėl buvau apleidęs rašymą ir kas įdomaus atsitiko per pastarąjį pusmetį.

Jei nuspręsi neskaityti šio įrašo, turiu tau tik vieną žinutę.

Always trust your fkin gut feeling.

Šiam dalykui yra daug vardų, klausyk intuicijos, širdies, elkis taip kaip nori pats, tu jau žinai teisingą atsakymą, etc.

Čia toks lengvas padrąsinimas. Man vėl rašyti, nu nes buvau užmetęs šį reikalą keliems mėnesiams. Tau eit kodint, nu nes užteks consumint medią, laikas eit producint - kodint, rašyt, gaut klientą, etc.

# Užrūgę reikalai

Didžiausias laiko ir energijos siurblys buvo patapęs senas klientas. Pirmas didesnis freelance projektas buvo pilnas mismanagemento, klaidų, nesusikalbėjimų ir belenko. Prie jo jau nebedirbau kokį pusmetį.

Bet vietoj sutarto testavimo laiko (kol dirbau prie jo projekto), sugalvojo stropiai ištestuoti appsą tik visai nesenai. Ir holy crap kiek daug jam nepatiko, beveik tiek pat daug, kiek aš buvau klaidų palikęs.

Turėjau tvarkyti, keisti, aiškintis ir derėtis. Paprasčiausia nebeliko laiko rašymui.

Labai džiaugiuosi susirašytu kontraktu ir features'ų sąrašu. Mažiau džiaugiuosi tuo, kad per atlaidžiai žiūrėjau į nukrypimus. Per vėlai susisgribau tuo kontraktu vadovautis ir gintis nuo scope creep'o. Pradinuko klaidos.

Pavyko reikalą išspręsti taikiai ir teisingai. Dabar jau turėsiu daugiau laiko dalykams ir rašymui.

# Dabartinis darbas

Nuo metų pradžios dirbu prie slapto projekto. Labai patinka tai ką darau ir su kuo dirbu.

Pagaliau jaučiu, kad gavau tokį remote darbą, kokio iš pat pradžių tikėjausi. Darbo sitaucija tikrai gera, aišku iki tol, kol mano paslaugų reikės.

Man nelabai patinka įsipatoginti. Taip labai suletėja progresas. Tikiuosi, kad pavyks vis labiau įsitraukti į produkto vystymą. Iššūkis iš "extra hands" patapti komandos dalim.

Nežinau ar yra ką pridėti. Darbinė situacija dabar atrodo stabili. Iš dalies tai gerai, nes lieka energijos kitoms veikloms.

# Kodinu.lt

Labiausia norėčiau, kad kodinu.lt vis labiau būtų one stop shop susidomėjusiems programavimu. Vieta kuri nuo minties apie programavimą padėtų nukeliauti bent iki pirmo darbo. Tikiuosi, kad Patapimo Programuotoju Planas gali būti ta vieta.

Aišku, galvoj sukasi visokiausios mintys apie saito dizaino pagerinimą, podcastą, video ir tiesiog naudingesnį, labiau apgalvotą turinį.

Ateinančiu metu skirsiu laiko apgalvoti būdus kaip pasiekti didesnio naudingumo. Žinau, kad vietoj tikrai naudingos informacijos, šiame bloge dažniau pasitaiko mano vis besikartojančių būdų įkvėpti ir padrąsinti save ir kitus.

Tikiuosi, kad šitai po truputį keisis. Kad gausim vieta, kur galėsim mokytis ir tapti programuotojais.

Taip pat suvokiu, kad blogas yra įdomus ne tik visiškai pradedantiesiems programuotojams. Įtariu, kad temos apie freelancinimą, tobulėjimą ir programuotojo kelią gali taip pat būti įdomios.

Kai dar tik mokiausi ir svajojau apie programavimą, man patikdavo skaityti jau establishintų programerių blogus apie tai kaip jie dirba. Lygiai kaip dabar patinka skaityti founder stories.

# Gyvenimas

Jau minėjau, kad supratau pasitikėti savo nujautimu. Pradėjau tikėt, kad mes iš anksto žinom atsakymus ir net šiek tiek ateities.

Turim du pasirinkimus. Dažniausia vienas "teisingas", priimtinas aplinkiniams ir "saugus". Kitas gali pasirodyti nepraktiškas, bet kylantis iš vidaus.

Tarkim pelningesnis darbas vs darbas geresnėj aplinkoj. Kalba su kuria bus lengviau rasti klientų vs kalba, kurios filosofija tau patinka.

Visi teisingi pasirinkimai man atnešdavo tik tą patį ką jau turiu. Visi gut feeling pasirinkimai vienaip ar kitaip pagerindavo mano gyvenimą.

Čia toks note to self, bet tinka visiems. Pasistenk ir klausyk savo to vidinio balso. Pats žinai visus atsakymus, neverta blaškytis, geriau imtis veiksmų.

# Fin

Ok, šiandien išsikalbėjimas, kitą savaitę imsimės ko nors įdomesnio. Palikit savo emailą naujienlaiškiui, palaikinkit Feisbuke, parašykit kaip jums sekasi 😃