Ar verti dėmesio yra programavimo kursai?

Ar verti dėmesio yra programavimo kursai?

Atsirado mada persimokyti ir tapti programuotoju. Su paklausa atsirado ir šitai padedančių nuveikti kursų. Kaip tik dėl to, atsirado dar daugiau klausinėjančių savęs ir kitų: Ar verta prasidėti su programavimo kursais?

Pradžiai apibrėžkim, kad "kursai" === "offline programavimo kursai". Tokie, kur yra tikras mokytojas, tikra vieta, tikri žmonės su kuriais bendrauji. Jie gali vykti ir nuotoliniu būdu (ar online), jei vyksta realiu laiku ir turi tikrą mokytoją su kuriuo gali bendrauti ar net susitikti.

Prieš pradėdamas turiu įspėti. Aš nesu pats geriausias tokių kursų vertintojas. Išmokau dalykų pats, darydamas, žiūrėdamas prerecorded online kursus, be feedbacko.

Vis tiek įsivaizduoju, kad galiu blaiviai tokius kursus vertinti. Gi dalykų išmokau visai nesenai.

TL;DR - Jop, kursai verti laiko ir dėmesio (dabar eik mokytis ir nebeskaityk)

Jei tik turi laiko ir pinigų kursams, TAIP jie tau padės greičiau išmokti dalykų. Net nesvarbu kiek jie kokybiški ir ką ten mokys. Turėsi galimybę bendrauti su daugiau už save žinančiu žmogum. Šitai yra puikus sunkaus darbo multiplier'is (daugiklis).

Kodėl TAIP?

Turiu tik dvi geras priežastis kodėl kursai yra geras reikalas.

Padeda susikoncentruoti

Labai didelė bėda mokantis yra nežinojimas ką mokytis. Žinau, kad kartojuosi, bet šitai yra tiesa ir didelis stabdis. Kokia gausybė medžiagos, kiek daug dalykų, kuriuos reikia išmokti. Kiek daug galimybių...

Tiesiog ideali dirva atidėliojimams. Arba pradėti ir numesti. Susigalvoti kiekvienai savaitei po naują karjeros kryptį. Nesvarbu, kad karjera dar net neprasidėjusi.

Kursai turi aiškų veiksmų planą. Sėdi ir darai. Jokio galvos skausmo.

Tas planas tikriausia atsirado iš didelio blaškymosi ir ieškojimų. Paklauskit kiekvieno savamokslio kiek jam ar jai teko mokytis neteisingų dalykų.

Toks paprastas dalykas kaip darymas tuo metu per lengvą ar per sunkią užduotį gali numušti motyvaciją visiškai.

Dirbi su tikrais žmonėmis

Atsimenat kaip visada svaigstu apie Travis ir Will, ir kitus jutūbo mokytojus? Jie man davė didžiausią paskatą judėti pirmyn, o su jais aš net nebendravau.

Pagalvok kiek jėgos gali įpūsti gyvas egzempliorius šalia? Toks kur jau moka dalykus, kuriuos pati nori išmokti.

Kiti privalumai:

  • Gali klausinėti kaip atstrigti iš "beviltiškos" padeties. Na, tarkim nepadėjai kabliataškio ar neuždarei skliausto.
  • Gauni patarimų iš priešakinių linijų. Tas žmogus žino kaip dalykai veikia tikrame gyvenime. Dažniausia Udemy klausimų apie real life situacijas paklausti nėra galimybės.
  • Jautiesi atsakingas prieš mokytoją. Šiek tiek padeda motyvacijai. Kažkaip mažiau norisi praleisti dalykus.

Turi kolegų bendramokslių

Esi ne vienas toks, kuriam sunku ir reikia mokytis naujų dalykų. O jei dar darytumėt vieną projektą kartu, tai efektas būtų itin stiprus.

Galit viens kitą patempti pirmyn, padėti išsikapanoti iš sunkių situacijų, paaiškinti naujus konceptus žmogiška savo kalba.

Vien mėgindama paaiškinti pastrigimo priežastį kolegai surasi sprendimo būdą. Yra net toks programavimo (debugginimo būdas) - rubber duck debugging. Bet žmogui aiškinti daug smagiau :D

Fin

Tiek šiandien. Apie kursus tik gerai. Kitam poste pabrainstorminsiu kodėl kursai nėra verti dėmesio ir kuo juos pakeisti.

Antra dalis: Kodėl programavimo kursai neverti?, taip pat nemokama ir labai gera (baigęs tikrai gausi darbą) alternatyva kursams - freeCodeCamp vieninteliai programavimo kursai kurių tau reikės.

Komentarai

Nepraleisk naujienų!

Pranešimai apie naujus postus, motyvacija ir slapta info tik prenumeruotojams :)

Jokio spamo, nei reklamos. Ever.

Eligijus Krėpšta | Atnaujinta 2019 05 27