Naujų metų rezoliucijos suckina dažnai dėl to, kad mes į jas nežiūrim. Parašom ir pamirštam. Aš pats dažniausia pamirštu, ką prisiplanvęs ir užsibrėžęs ateinantiems metams. Labai džiaugiuosi, kad pernai surašiau dalykus viešai. Metai jau labiau nei įpusėjo, tad noriu suvienodinti laikrodžius ir palyginti planus su realybe.

# Tikslai du šešioliktiems

Pernai užrašiau tokius (užklasinės veiklos) tikslus 2016 metams:

  1. Indėlis į open source projektą
  2. Bloginimas apie savo profesiją ir darbus
  3. Full time darbas ir mokymasis jame

Praėjo šiek tiek daugiau nei šeši mėnesiai ir jaučiuosi įvykdęs pusę. Pradėsiu nagrinėti punktus atvirkštine tvarka.

# Full time darbas ir mokymasis jame

Intensyviai ir produktyviai dirbau savo full time darbe. Daug išmokau, įgyjau patirties, pasitikėjimo ir savarnkiškumo. Žinau, kad galiu savarankiškai prižiūrėti ir plėsti Angularinį appsą. Jaučiu, kad nebesu junioras, nes žinau ko nemoku ir ką turiu išmokti.

Trumpai tariant, atsidaviau nuoširdžiam darbui ir gavau puikius rezultatus. Taip pat į darbą netiesiogiai investavau laisvalaikį - gilinau Angular'o žinias darydamas side project'us. Teko stipriai susikaupti, dirbti dvigubai stipriau, bet buvo verta. Investicija atsipirko, planas vykdytas 100%.

# Bloginimas apie savo profesiją ir darbus

Metų pradžioj buvau užsidegęs rašyti. Vėliau rašiau tik sau suprantamas filosofijas. Galiausia gavau įkvėpimą ir dabar jau rimtai (sort of) rašau ir postinu kiekvieną savaitę.

Jaučiu, kad tai tęstinis reikalas. Negaliu sakyti, kad įvykdžiau 100%, bet dabar veikiu stabiliai. Tikiu, kad po truputį randu savo balsą. Ketinu tęsti rašyti (ar kitaip transliuoti), kol jausiu, kad tai naudinga ir gali padėti kitiems.

Šiuo metu esu patenkintas savo progresu. Turiu minčių likusiam šių metų laikui. Tikiuosiu įgyvendindamas juos, jausiuosi, kad killinu šitą sritį.

# Indėlis į open source projektą

Nukirsiu trumpai - pasiteisinimų bus. Realiai tai arba neturiu pakankamai skill'ų, kad galėčiau padėti, arba projektai buvo per maži, kad turėčiau paskatų prie jų prisidėti.

Job huntidamas pastebėjau, kad iš junor'ų arba early middle programuotojų, dar nesitikima open source contributionų. Jie būtų super, bet kartais nepakanka patirties, kad galėtum prisidėti kažkuo naudingu.

Visiškas 0%. Progas turėjau kelias, pritrūkau noro ir laiko (labiau noro ir pasiryžimo). Tikiuosi ateinančiais metais pavyks prisidėti prie open source projektų. Vis dar laikau tai itin naudinga veikla.

Tai pat, galbūt galėčiau labiau prisidėti prie inovacijų miestui kuriame gyvenu. Mane net labiau domintų kažkas panašaus į [http://codeforvilnius.lt/](Code for Vilnius). Gal net paorganizuočiau kokį hackatoniuką, kur galėtume kodinti Šiauliams.

# Tikslų updeitas

  1. Full time darbas - šiuo metu keičiu darbą. Dirbsiu naujoj komandoj. Turėsiu naujus iššūkius. Mokysiuos naujų dalykų. Mano tikslas išlieka kuo labiau stengtis savo full time darbe.

  2. Bloginimas - noriu tęsti rašyti ir noriu auginti savo skaitytojų ratą. Stengsiuosi rašyt kuo geresnį turinį. Stengsiuosi padėti savo skaitytojams siekti savo tikslo (tapti full time programuotoju).

  3. Produktas - noriu iki metų galo paruošti koncentruotos naudingos medžiagos savo skaitytojams. Esu įsitikinęs, kad labai aiškią naudą nešantis produktas padės man daug rimčiau žiūrėti į blogą, gauti ne tik įkvėpimą, bet ir realų paskatinimą, o galiausia, padės mano skaitytojams taikliau atakuoti savo tikslą.

Tikslai tik trys. Praėjo tik pusmetis, bet iš preitų trijų, įgyvendinti pavyko tik du. Realybė tokia, kad open source išlieka svajone. Laiko jai šiuo metu nėra.

Noriu, kad mid year updeitas būtų tikroviškas, pasiekiamas ir kartu varytų mane pirmyn. Beje, į full time darbo tikslą žiūriu kaip į naują. Darbas naujas, dalykai prie kurių dirbsiu irgi nauji, tad ir tikslas atrodo naujai.

# Tikslų viešinimas

Stengiuosi, kad įrašai būtų naudingi tau, skaitytojau. Ne išimtis ir šis įrašas. Dalinuosi savo tikslai ir jų peržvalga, nes tikiuosi, kad pats apžvelgsi savo progresą.

Tikiu, kad neužrašydamas tikslų, šūdą tepasieksi. Geriausia tikslų užrašymas veikia, kai juo paskelbi viešai. Labai kviečiu pasidalinti savo main goalais šiems metams ir kaip sekasi jų siekti. Kai jau užrašysi (jei dar neužrašei anksčiau), nebebus kur dėtis. True story.

# Šiek tiek sidetrack'as

Keliskart esu prisigalvojęs neįtikėtinų tikslų. Juos rašydamas negalėjau net patikėt, kad tie dalykai turi bent mažiausią galimybę atsitikt. Ir ką manai? Tie reikalai patys atsitikdavo. Beveik netyčia, beveik atsitiktinai.

Aš net galvoju, kad jei sugalvočiau kažką super crazy, tas dalykas vis tiek išsipildytų. Kinda scary. Nors ne, gal labiau įkvėpia.