Man asmeniškai programavimas reiškė gyvenimo būdo pakeitimą. Pradėjau dirbti su kitokiais žmonėmis, kitaip žiūrėti į savo darbą ir aplinką. Pirmadieniais norėdavau kuo anksčiau atvažiuoti į darbą 😃

Mano galva, labiausia verta tapti programuotoju, nes tai įdomus darbas. Kasdien veikti tai, kas patinka yra nuostabi dovana. Man patinka matyti kaip keičiasi websaitas prie kurio dirbu. Smagu išsinarplioti iš užstrigimų ir spręsti iškilusias problemas.

Veikti tai, kas patinka yra svariausia motyvacija. Jei jos nepakanka yra ir daugiau privalumų būti programuotoju.

# Programuotojų paklausa

CV bankas turi 150 IT darbų, CV online -- 500. Daugiau darbo skelbimų yra tik pardavimuose.

Programuotojų reikia visiems. Į vis daugiau verslo ir gyvenimo sričių ateina išmanūs įrenginiai. Jiems kurti ir prižiūrėti reikės vis daugiau programerių. Sitepoint'o straipsnis apie tai kokią kalbą mokytis 2016.

# Darbo aplinka

Žmonės susidomėję programavimu, turi bendrų geekiškumų. Labai smagu dirbti su bendraminčiais.

Įmonės samdančios programuotojus kaip taisyklė yra modernesnės. Jų požiūris į darbuotoją laisvesnis ir draugiškesnis nei tradicinių verslų.

Apie tai, kad darbas įdomus jau kalbėjau.

# Karjeros galimybės

Gerai išmanančių savo darba programerių paklausa dar didesnė. Įgijęs patirties galėsi rinktis kur dirbti, galėsi dirbti sau, kurti savo verslą ar startupą.

Tikiu, kad nes savamoksliai latebloomeriai gali įsidarbinti didelėse, visiems žinomose kompanijose. Jei tavo svajonė dirbti Google ar Facebook, ji labai reali, tereikia pasistengti ir nuosekliai dirbti.

# Atlyginimas

Jau rašiau apie legendas apie tai kiek uždirba programuotojai. Nepaisant legendų, junioras neretai uždirba 1000 europietiškų pinigų. Patyrusiam programuotoju uždirbti 2k yra neriba.

# My two cents

Nepaisant visų privalumų labai svarbu, kad darbas būtų įdomus ir patiktų. Jei mokysies vien dėl to, kad geras atlyginimas ar ofise bus stalo futbolas, toli nenueisi.

Todėl įdomus darbas vistiek išlieka svarbiausiu privalumu.