Panašu, kad nemažai kas vis dar galvoja, kad programuotojai yra jų klasiokai kuriems labai gerai sekėsi matematika, bet buvo sunkoka susirasti draugų ir bendrauti su mergaitėm.
Pažiūrėjus į programerių bendruomenę taip neatrodo. Programeriai labiau panašūs į madingus veikėjus, dirbančius įdomų darbą ir turinčius smagų laisvalaikį.
Aptarsiu keletą man labiausia įstrigusių mitų apie programuotojus ir jų darbą.
# Net pradedantys programuotojai uždirba tūkstančiais, milijonais ir tonom
Programuotojų trūksta, tai šiek tiek iškreipia rinką. Patyrusių programuotojų atlyginimai galbūt šiek tiek didesni nei kitų profesijų atstovų.
Iš kitos pusės, programuotojai įdeda daug pastangų ir širdies į savo darbą. Įdėk tiek pat triūso dirbdamas bet ką kitką ir gausi panašius rezultatus.
Realybėje, programeriai be patirties neuždirba daug. Geresni atlyginimai prasideda tik dirbant turtingose įmonėse ir turint vertingos patirties savo srityje.
Geri straipsniai apie uždarbį ir realybę:
- Delfi, mitai apie programuotojų atlyginimus - neprasilenkiantis su realybe vertinimas.
- Noriu pinigų - trumpas, konkretus, šmaikštus paaiškinimas.
Pirmas programuotojo "atlyginimas", dažnai būna galimybė mokytis iš labiau patyrusių kolegų. Darbas prie tikrų užduočių labai paspartina mokymosi procesą.
# Programuoti labai sunku, reikia gerai išmanyti matematiką
Ir taip, ir ne. Programuotojas nelygus programuotojui. Ilgą laiką programuotojai darę front endą buvo laikomi "dizaineriais". Arba kitaip tariant web dizaineriai kodindavo puslapius.
Nuo to ką veiksi labai priklauso kiek daug matematikos ir loginio mąstymo bus tavo darbe.
Šiame bloge kalbame apie tapimą front end devu. Kaip jau minėjau, kodinant html, css ir javascript'ą daug matematikos ir logikos nereikia.
Veikiant sudėtingesnius dalykus jau reikia logikos. Reikalai abstraktėja, tenka suvokti vis sudėtingesnius konceptus ir idėjas. Bet, visko išmokstama.
Pats ilgai galvojau, kad kolegos paprastesnius ir elegantiškesnius sprendimus randa, nes jiems geriau sekasi matematikoje. Iš tikro, jiems rašo geresnį kodą, nes jie tiesiog turi daugiau patirties. Aš pats kasdien išmokstu paprastesnių, suskaitamesnių būdų rašyti kodą.
Gera diskusija matematikos svarbos klausimu.
Aš asmeniškai galvoju, kad jei meniški žmonės gali tapti programuotojais, tai visi gali išmokti programuoti. Visiškai visi, net mano tėtis arba močiutė. Period.
# Programuoti reikia pradėti labai anksti
Kinai sako: "Geriausias laikas pasodinti medį buvo prieš 20 metų, kitas geriausias laikas yra dabar".
Jo, geriausia būtų buvę tęsti kai pirmą kartą pamėginai kažką daryti su HTML.
Tada pagalvojai, kad per daug vargo ir mažai naudos kiekvienai pastraipai rašyti po naują <p>
tagą.
Su pakankamai motyvacijos, kodinti išmokti gali kiekvienas.
Aš pats rimtai susidomėjau programavimu tik kai man buvo 27. Mano jaunesni kolegos turi daugiau patirties. Super, pastrigęs galiu paprašyti jų pagalbos.
Už amžiaus skirtumą daug svarbiau yra neužrūgti. Man taip pat teko matyti dešimt metų kodinančius žmones, pastrigusius ties senais, nebegirdėtais frameworkais. Arba 10 metų įrašinėjančius turinio valdymo sistemas ir jas pasetupinančius. Kažin ar iš vis jie gali vadintis programuotojais.
Taigi. Nesvarbu ar pradėjai keturiolikos ar keturiasdešimt vienų, svarbu visąlaik progresuoti.
Tuo ir yra nuostabus programuotojo darbas, čia niekad nenuobodu. Jei nori greitai tapti labiausia patyrusiu savo srityje, tau tereikia gerai atkalti naują frameworką. Kai jis išpopuliarės, tu jau turėsi keletą metų patirties ir būsi tarp labiausia patyrusių to frameworko programuotojų.
# My two cents
Žmonėms patinka šiek tiek mistikos. Pastiprinęs kokią idėją, gali sulaukti daugiau dėmesio. Tikriausia dėl to ir yra kuriami mitai.
Reiktų mąstyti savo galva ir remtis faktais.
Mitai gali paskatinti imtis programvimo, bet lygiai taip pat gali išgąsdinti. Tenoriu pasakyti, kad dauguma nuomonių gali būti pritaikytos tik tam tikrom situacijom.
Jei kažkas, kad neįmanoma būti programuotoju, jei tu moteris, taip, tai gal ir tiesa jo akimis, nes jo aplinkoje nėra programuotojų merginų. Bet mes visi žinome, kad daugybė merginų labai sėkmingai rašo kodą.
Tas pats galioja ir matematikos mokėjimui, ir amžiaus cenzui, ir bet kuriai kitai nuomonei.
Geriausia vadovautis savo galva. Programuoti gali bet kas, tereikia pabandyti ir užsikabinti 😃