Iškart prie reikalo. Būnant contractoriumi anksčiau ar vėliau ateina tas rytas, kur ant ofiso durų būna užkabinta spyna ir lapelis, kad "ačiū, nebereikia". Mano maždaug 2,5m darbas ties slaptu projektu atėjo į pabaigą.
Buvo smagu pamatyti kaip auga projektas, pereiti bent per kelis developmento ciklus, iš arti pamatyti kaip atrodo lifestyle entrepreneurs gyvenimo ir darbo būdas, kaip įmanoma būti kartu soo laid back ir systematic.
Šiandien dariau paskutinius pull requestus ir supratau, kad šiek tiek liūdna. Įdėjau daug širdies į šį reikalą, daug išmokau - tiek techninių dalykų, tiek gyvenimiškų, tiek apie batraištinius startupus.
Už tai dabar atėjo laikas veikti ką nors kitą. Prisipažinsiu, pastaruoju metu buvau gerokai įsipatoginęs, o šitai greit nusibosta.
Laikas pačiam sunkiausiam mūsų kartai klausimui "Ką noriu veikt gyvenime?" Man šitas klausimas visad sunkus, nes reikia rasti kažkokią pusiausvyrą tarp kosminio neįmanomo įgyvendinti tikslo ir įtikėtinos realybės.
Yra visokių sugalvojimų. Vieni sako geriau turėti neįmanomą tikslą ir gainiotis jį visą gyvenimą, nei realistišką ir tada trukčioti jį pasiekus.
Yra kas kalba visai apie tikslų neturėjimą, o tik bendros krypties. Šitas gal geras, bet jam dar jaučiuosi neužaugęs.
Pasunkinam įmaišydami pasirinkimą tarp logiško ir pašaukimo darbo. Dar vienas prisipažinimas - šitie dalykai mane gerokai drasko iš vidaus.
Galima sakyt visad vis išgyvenu tą patį ciklą.
Pirmas etapas prasideda: "oh yeah, aiškinsiu žmonėm kaip būti programuotoju", į pabaigą: "bet reikia pinigų daiktams, o šitam reikale jų nematau". Antras: "cool, šiam reikale yra kažkiek pinigų", besibaigiant: "bet gerokai nuobodu, gi mano reikalas gyvenime yra aiškinti dalykus".
Užtenka pažiūrėt į Kodinu aktyvumą ir iškart aišku kurioj ciklo vietoj esu.
Taip ateinam į neįmanomai sudėtingų pasirinkimų vietą.
Bet aš esu geekas. Geekas ir dar programuotojas. Pasirinkimai nebūtinai turi būti paremti emocijomis, norais ar nepavykusiu piešinuku pieniškoj kavoj.
Seniau turėdavau paprastą lapo perskyrimą į dvi dalis. Pliusiukai vienoj pusėj, minusiukai kitoj. Paskui primetimo būdu pasirenki kas svarbiau ir gali apsispręsti. Gerai tinka binariniams klausimams, tarkim "ar imtis šio freelancinimo projekto".
Pasirinkimams tarp keletos variantų atradau gerą naują metodą (teisingiau parodė Fizzle bičiukai). Vadinas weighted average decision matrix. Lietuviškai gal būtų svertinio vidurkio sprendimų matrica (duh). Žodžiu suvedi skaičiukus, o spreadsheet'as už tave nusprendžia.
Nuostabus reikalas. Jei kam įdomu eikit parsisiųst templeito čia - How to get Past the Fear of Choosing the Wrong Business Idea ir kartu paklausyt Fizzle podkasto epizodo apie pasirinkimus. Ten kalba apie ikigai, kas iš esmės ir yra atsakymas į tą sunkiausią visų laikų mūsų kartos klausimą.
Taigi, tas spreadsheetas yra gan griežtas. Noriu tikėt, kad "griežtas, bet teisingas", kokie būdavo (mūsų tėvų laikų) mylimiausi mokytojai.
Man jis sako ieškotis kitų kontraktinimo galimybių arba bandyti pradėti freelancinti (productised services), atitinkamai 406 ir 380 taškų. Kas yra visiškai logiška ir teisinga. Programavimo reikalai man patinka, yra paklausa, visai gerai pavyksta, žodžiu lengvas, praktiškas ir protingas pasirinkimas.
Jei atskirtis tarp pirmos ir antros vietos aiškesnė, tai trečią vietą dalinasi bent keturi pasirinkimai - 342, 340, 339 ir 339. Pasirinkimiai mažiau realistiški, bet įdomūs: patekti dirbti į top kompaniją (think FANG), contentas apie programavimą angliškai (aceit išplaukt į didesnį vandenį), mokyti programuoti (fun, bet kažkodėl abejotina), Kodinu produktas (nesu įsitikinęs dėl apsimokėjimo).
Realiai, paskesni reikalai yra geri, vertingi, bet reikalauja gerokai daugiau laiko parodyti rezultatams. Nors lietuviški "mokyti programuoti" ir "Kodinu produktas" dar atrodo neturintys adekvačių pajamų. Gal tik taip atrodo, sunku pasakyt neišbandžius.
Prirašiau kažką, kai iš tikro suvokiu, kad man dabar tiesiog reikia ieškotis naujos pajamas generuojančios veiklos. Negaliu vadinti darbu, nes darbo nelabai norėčiau ieškotis.
Geriau apie veiksmų planą. Jis visai paprastas. Toks kurį visad rekomenduoju ir ieškantiems pirmo darbo. Ateinančiom dienom įvertinsiu savo turimus darbus, puslapius, portfolio, CV, LinkedIn'ą, GitHub'ą. Ką reiks atnaujinsiu, patobulinsiu. Pasistengsiu kuo aiškiau parodyti ką sugebu ir kaip labiausia galėčiau būti naudingas būsimiems klientams.
Kitas žingsnis apžiūrėti nuotolinio darbo skelbimų portalus. Jau šiek tiek apžiūrėjau, juose būna ir freelancinimo skelbimai, ir kontraktai. Kartu nemanau, kad kas supyks gavę alternatyvų pasiūlymą į savo skelbimus. Susidarius potencialių skelbimų sąrašą, bus galima pradėt kurpti ir siųsti aplikacijas su jiems pritaikytais motyvaciniais laiškais.
Kad nebūtų nuobodu, dar reikia susigalvot antrą veiklą. Manau įdomiausia bus dokumentuoti šį veiklos medžiojimo procesą. Vis pagalvodavau, kad reikia kam nors padėti ieškotis darbo paverčiant šitai serija įrašų, o dabar galimybė pati nusileido iš dangaus.