Kitados ieškodavau įkvėpimo ir Lietuviškų (didžioji raidė intended) role modelių. Rasdavau saitų, gal net blogų, kurie atrodė apleisti. Lyg kažkas būtų stengęsis, bet ties vienu momentu nustojęs ir metęs tą reikalą.

Tada mėgindavau suvokti kodėl taip nutiko. Galbūt rašytojui kažkas nesisekė ir jis tiesiog pradėjo veikti kitus dalykus? Gal atvirkščiai - labai sekėsi ir nebeliko laiko rašyti blogą, rodyti dalykus savo portfolio? Aišku, vieno atsakymo nėra. Pamėginsiu rasti savo atsakymą.

# Man labai patinka rašyti ir aiškinti žmonėms kaip gyventi

Šitai yra pagrindiniausia priežastis kam rašau kodinu.lt. Žinau aš ne tiek jau ir daug. Turiu šiek tiek patirties atsiverčiant į programuotojų rūšį ir tiek.

Dalindamasis savo patirtimi ir išmoktais dalykais jaučiuosi labai gerai. Rašydamas jaučiuosi irgi labai gerai.

Dažniausia aplinkinius labai užknisu kai aišku jiems kaip patekti į interviu ar kitokius dalykus. Už tai blogo įrašą galima praleisti. Galima ir gauti naudos, jei tau šita informacija aktuali. Win win ir Great success!

# Žinau, kad galiu paskatinti padrąsinti keletą žmonių veikti ir imtis dalykų

Pats visiaip delsiau kol žengiau tikrus žingsnius į karjeros pokyčius. Tiesa sakant, matau ir jus darant tą patį.

Pradėjus dirbti, prasideda stebūklinga programuotojo kelionė. Tęsiasi ji labai ilgai. Visą laiką kol darai naujus dalykus ir mokaisi. Jei esi proramuotojas, turi visą laiką mokytis.

Side story iš vakarykščio mano excitemento. Vakar po nemažai laiko vėl pajutau tą programuotojo rush'ą. Paleidau pirmą savo gyvenime viešai prieinamą serverį. Vakare negalėjau užmigti valandą galvodamas ką veiksiu rytoj. Norėjau sėsti ir toliau kodinti.

Kai negali laukti kol atsikelsi ir vėl galėsi dirbti, gali būti, kad pasirinkai tinkamą sau darbą.

Realiai tai net nepradėjus dirbti, o pradėjus applyinti į darbus prasideda tas stebūklingas laikas. Jei dar nemėginai, būtinai pasidaryk applyinimą savo didžiausiu mėnesio ar kelių mėnesių tikslu.

Va, tikiuosi suprantat dabar ką turiu galvoj apie mėginimą padrąsinti veikti..

# Neturiu jėgų atsiduoti šitam reikalui pakankamai

Pusryčius išmainau į šį įrašą. Gyvenimas tiesiog atsitinka ir nebeturi pakankamai resursų laisvalaikiui. Visiškai tikiu, kad atsiras laikas kai vėl galėsiu rašyti.

Mano įrašai ir taip būna raw, pusiau kepti. Rašau tiesiai, tą ką galvoju, per daug nebrandindamas nei minčių, nei sakinių. Turėti dar labiau netašytus dalykus būtų per daug nedraugiška jūsų atžvilgiu. Jau ir taip tenka taikstytis su minčių šokinėjimais ir gramatinių klaidų gausa.

# Ką veiksiu dabar?

Šiuo metu esu dideliai pasinėręs į freelancinimą. Mokausi dalykų, būnu apsiexcitinęs ir visąlaik išsigandęs 😄 Matau, kad šitai atima didžiausią dalį minčių ir jėgų. Ir laiko.

Tikiuosi rašyti apie savo darbą, apie freelancinimą ir projektus kurių imuosi. Kodinu.lt visiškai apleisti nenorėčiau. Manau kartkartėmis parašysiu dalykų. Tik ne reguliariai.

# Ką norėčiau, kad veiktumėt jūs?

Labiausia norėčiau, kad kiekvienas iš jūsų eitų jau dabar ir skirtų visas savo darbines pastangas gauti pirmam darbui.

Nieko daugiau. Jei turi dieninį darbą, būk ir dirbk jame. Tačiau visas darbinis laisvalaikis turėtų būti skirtas darbo gavimui. Portfolio, CV, Cover Letter ir pirmyn!

Aišku, jei dar kas nors neužsirašėt gauti newsletterio, dabar būtų geras laikas įvesti savo emailą. Ką nors parašęs atsiųsiu priminimą.

Ai, ir pasidalinkit savo darbo paieškos rezultatais čia, kometaruose. Ir kaip visad, jei turit kokių minčių ar klausimų, mano emailas yra [email protected]

# Fin

Šiandien tiek. Bendraukim ir laukim naujų įrašų.