Mes mėgstam gauti dalykus iš karto. Net jei to nepripažįstam, labiausia norėtume gauti daiktus patiektus ant lėkštutės. Čia ir dabar. Nieko nelaukiant, nesistengiant dėl jų ir net negalvojant kaip juos gauti. Gal šiek tiek per stipriai ir ne tiesa, bet kažkur mūsų pasąmonėje šitas slypi. Taip jau yra, kad mes esam įpratę prie pasitenkinimo akimirksniu (instant gratification). Tiesiog taip surėdytas mūsų pasaulis.

Lentelė iš puikios Ramit Sethi knygos. Paveiksliuko šaltinis Google Books

Nežinau kiek legit yra šitas jo tyrimas, tik jaučiu, kad tiesa labai arti. Taigi penktadalis jaunimo tiki, kad praturtės laimėję loterijoje… Kiek jaunimo tiki, kad išmoks programuoti jei tik lankys programavimo kursus arba įstos į “programavimą” KTU?

# Matai rezultatą, tik nematai kiek jis kainavo

Tęsiu tą patį motyvacinį kaką. Gali praleist šį įrašą, it’s ok 😄

Taigi žiūri visokius Gary Vee ir matai kokie jie kieti. Žiūri visokius programerių video jutūbuose, irgi matai kokie jie kieti. Nematai tik to, kad jie kieti tapo ne iš kart. Prireikė daug darbo, laiko, širdies, klaidų, kantrybės ir tvirtybės.

Nėra lengvo būdo peršokti į kitą pusę. Dirbi, tęsi ir kažkada tau pasiseka.

# Nauda ateina tik investavus laiką, energiją ir širdį

Programavimo įgūdžių nenusipirksi. Gali įsigyti daugiklių (knygos, kursai, etc), bet be savo pastangų niekur nenukeliausi.

Kai jau šitą tikrai suvoki, gali susigyventi ir su tuo, kad mokytis užtruks. Ir užtruks labai nemažai laiko. Man asmeniškai gyvenimas pasidarė daug lengvesnis kai mokytis dalykams daviau sau pakankamai laiko.

# Jau apsisprendei, davei sau leidimą, ko dar trūksta?

Žinai, kad šitai užtruks tiek kiek reikės? Cool, tada esi pasirengęs, tereikia pasitikėti procesu ir tęsti. O išsiblaškius ir pasimetus, grįžti į programavimo reikalus.

Nemanau, kad dar kažko trūksta.

# Beveik paskutinis “motivational crap” įrašas

Tiesa ta, kad tokius įrašus rašau labiau sau. Pats ne retai jaučiuosi pasimetęs ir nebežinau kur dėtis. Tada pradedu rašyt ir kažkokiu stebuklingu būdu grąžinu save į teisingą kelią.

Internetai pilni programavimo hard skillų, bet verkšlenimų apie tai, kaip sunku mokytis programuoti ne tiek ir daug 😃 Teisingiau pripažinimo, kad “this shit is hard”.

Šiuo įrašu noriu pasakyti, kad dalykai užtrunka laiko. Svarbu duoti jo sau ir būti kantriems. Progresą labiausia pamatai tik kai žiūri atgal į tai kas jau įvyko. Po metų pagalvosi ką veikei šiandien ir suvoksi, kad realiai kietai pavarei 😄

Peace!