Panašu, kad atėjo laikas parašyti kas gero vyksta aplink mane. Čia toks įrašas, kai nesugalvoju ką konkrečiai papasakot, tai teisiog išdėlioju savo dalykus ar šiaip papasakoju kas ant liežuvio galo.

# Videkas jutūbuose

Jei tik nori, gali tą patį ką čia surašiau paklausyti jutūbuose. Ne perskaičiau, bet gan laisvai atpasakojau ką čia aprašęs. Pažiūrėsim kas veikia geriau.

Sugalvojau įrašyti video, kur pasakoju tai ką čia rašau.

# Laisvalaikiu mokausi Docker'į, tada imsiuos Go

Kažkaip buvau gerokai užkerpėjęs. Nors karts nuo karto ką nors naujo išmėginu, bet taip oficialiai nieko naujo.

Taip ir su Dockeriu. Jį naudoju jau keletą metų, bet tik prieš pusmetį pramokau pats susidėlioti docker-compose failiuką, susikurdamas man reikiamą developinimo aplinką.

Lyg ir pramokau pakankamai savo reikmėm. Kartu jaučiu kiek daug magiškų dalykų galima nuveikti su Dockeriu. Tai įsitaisiau kursą ir kai kuriais vakarais po pusvalanduką pratupiu Udemy, kartodamas Dockerio komandas į terminalą.

Tikrai geras daiktas. Mano susikuriamos aplinkos dažniausia būna labai panašios, tai nežinau kaip stipriai išnaudoju privalumus. Dideliausiai džiaugiuosi kaip greit ir paprastai Dockeris leidžia įmesti projektą į serverį. Supernice.

Tikiuosi šis kursas padės užkaišioti spragas Docker'io pagrinduose, suprasti kaip iš tikro veikia kai kurie dalykai ir išmokti gerųjų praktikų.

Manau ne per labiausia skubėdamas pabaigsiu turimą kursą, tada imsiuos Go. Go arba Golang už akių užkliuvo gan seniai. Gal tas pats Will Stern'as minėjo Go vienam iš savo puikių jutūbų.

# Kodėl Go

Kažkada minėjau, kad man patinka mokytis "hipsteriškas technologijas." Ne pats geriausias apibūdinimas.

Sakydamas "hipsteriškos technologijos", turiu galvoj dalykus, turinčius nemažą bruzdesį tarp early adopterių (o gal juos ir inovatoriais galima pavadint).

Jokiais faktais neparemta informacija (iš nuogirdų ir benros nuotaikos) man atrodo, kad Go kaip tik ir yra tokia "hipsteriška", auganti, į mainstream'ą ateinanti (arba jau atėjusi) technologija.

Aišku mokytis ko nors tik dėl to, kad tampa vis populiaresnis yra nesamonė. Ko nors mokytis reikia, jei tas reikalas tau įdomus ir patinka.

Go selling pointai su manim kalba (persiprašau už visiškai išverstą sakinį). Paprastumas, resursų taupymas (ar tai greitis), saugumas ir augantis populiarumas.

Noriu mokytis kalbos, kuri gerokai skiriasi nuo bet kokios iki šiol mėgintos kalbos. Tiek sintakse, tiek veikimu.

Prieš kokius metus parašiau servisiuką su Go. Buvo smagu, baisu, jaučiausi, kad visiškai nieko nesuprantu, žodžiu grynų gryniausias naujo dalyko mokymosi džiaugsmai.

# Dėmesio vagys

Atėjo gera progra kai ką prisipažint. Kažkokiu būdu sugebėjau vis labiau nerti į dėmesio vagis. Palengva atsirado jutūbai, tada žaidimai, social media, kol susidaro pilnas dėmesio blaškytojų komplektas.

Įmetu paveiksliuką pasigrožėt. Nušoviau nemažai trylikamečių, bet neišmokau Dockerio, nepadariau sideproject'o, neparašiau įrašo į Kodinu, nesukarpiau podkastų, pradėjau atkandinėti laiką ir iš tiesioginio darbo.

Pubg

Mano galva, šį reikalą galima dėti į vieną lentynėlę su kitais gyvenimą trumpinančiais įpročiais. Kažką ten su dopaminu, jo gamybos ir išsiskyrimo sujaukimu. Medžiagos ir literatūros tikrai šiuo klausimu yra.

Kova sunki ir nelygi. Iš pradžių sunku pripažint, tada sunku atsilaikyt dideliam norui grįžti veikti šūdus. Stengiuos.

# Kas dėsis su programavimu

Mes gyvenam labai keistoj situacijoj. Uždaryti namuose, dūstančia ekonomika, pasimetusiais lyderiais. Tiek mūsuose, tiek daugumoj pasaulio šalių.

Jau apturėjau dieną, kai dėl keletos viena kitą stiprinančių aplinkybių, gerokai krito pajamos. Nors dalis aplinkybių atisuko atgal, laikai vis tiek neaiškūs.

Tuo pat metu pastebiu susirūpinimo iš aplink. Kas nors paklausia "kaip su darbais", kažkas pastebi, kad padaugėjo freelancerių, galbūt kažkam visai sustojo darbai (mačiau tokių FB grupėj).

Realybė tikriausia visokia. Panašu, kad svarbios ir naudingos online paslaugos įgauna daugiau paklausos, kaip ir ecommerce dalykai. Tuo pačiu jogo kelnyčių sharinimo platformos nebegaus pinigų deginimui ir turės arba persiorientuoti į naudingą veiklą arba užsidaryti.

Net neįsivaizduoju ar tai atsitiks dabar, bet kažkada tikrai programuotojų paklausai ir pasiūlai teks susibalansuoti. O kai tai atsitiks, turėtų nebelikti visokių veikėjų, kur programuotojais nori būti, nes "draugelis tai tūkstančiais uždirba."

Nors ką aš žinau, tik buriu iš oro. Vis tiek kodo rašymas bus paklausus ir vertingas amatas.

Dalis tų klausimų "kaip su darbais" buvo iš žmonių, sprendžiančių ar mokytis programuoti. Atsakymą turiu visada tą patį - tai aišku. Kad ir kaip bepažiūrėsi mokėti programuoti bus geriau nei nemokėti.

# Kiti laisvalaikio projektai

Vienas iš gerų būdų kovoti prieš blogus laiko vagis, yra susigalvoti gerų laiko panaudojimo būdų.

Pamėginau parašyti web scraper'į. Kažkam parodžiau koks kietas čia reikalas, patiko. Sako padaryk ir man. Dabar darau sudėtingesnį ir didesnį.

Vis pastringu, tenka išsinarplioti iš anksčiau nepatirtų galvosūkių. Tikrai įdomus daiktas.

Šiek tiek primena tą jausmą, kai išmokau kaip veikia visokie API ir kiek stebūklingų dalykų su jais galima nuveikti. Dabar prisigalvoju kiek visokios informacijos galiu nuscrapint ir ką įmanoma su ja nuveikti.

Dar pajutau, kaip žmonės klausinėja apie el. parduotuves, kaip jas susikurt, kur rasti programuotojų ir t.t.

Esu įsitikinęs, kad didelei daugumai geriausias variantas būtų tiesiog turėti parduotuvė Shopify platformoj. Yra daug pliusų, į juos nenersiu. Už tai pradėjau blogą šiam reikalui.

Bėda tik ta, kad parašiau vieną postą ir užmečiau. Ieškosiu laiko ir motyvacijos tęsti.

Tada pajutau, nedidelį programavimu susidomėjusių pliūpsnį (dėmesys kodinu blogui). Taip nutinka kai kas nors pasidalina nuoroda į blogą, gal koks delfis parašo apie atlyginimus, o gal tiesiog užsikarantinavę ieško naudingo side project'o.

Pagalvojau, būtų smagu kartu praktikuotis programuoti. Turim naują grupelę skambiu pavadinimu Kodinų Challenge. Realiai, tai draugiškai kartu mokysimės, praktikuosim ir ruošimės pirmo darbo medžioklei.

Būtiniausiai parašysiu kaip sekasi ir kas iš šio reikalo pavyko.

# Dabartinis darbas

Nuo metų pradžios dirbu agentūroj, kepančioj Shopify parduotuves. Tikriausia iš čia tas įsitikinimas, kad daugumą el. parduotuvių poreikio galima išspręsti su Shopify.

Pats darbas visai nieko. Buvo tikrai įdomu pačioj pradžioj išrasti būdą kaip daromose parduotuvėse panaudoti Vue komponentus. Kai įpūsti šiek tiek SPA (single page application) meilės į dėl kiekvieno pasikeitimo mėgstantiems persikraut puslapiams.

Pati kompanija yra gan kieta. Daro dalykus, kur nelabai būčiau pagalvojęs, kad jiems tinka Shopify. Iš pradžių gal net buvo sunku persilaužti ir suvokti, kodėl didelės kompanijos darosi normalaus dydžio eshopus ant šios platformos.

Turiu visiškai prisipažint, kad iki pradėdamas šį darbą, galvojau, kad Shopify yra tik mom and pop shops arba dropshipperiai.

Taip pat supratau, kaip labai buvau pasiilgęs dirbti didesnėj žmonių grupelėj. Dirbam aštuoniese, prieš užsidarant sienom (vasarį) buvom suvažiavę į vieną vietą, pamačiau į kokią smagią ir draugišką komandą prisijungiau.

Freelancerio (ar tai tolimo contractoriaus) gyvenimas gali būti gerokai vienišas, tai tikrai džiaugiuosi dirbdamas būrelyje kietų specialistų ir galėdamas iš jų mokytis.

Iš profesinės pusės žiūrint tai dar nežinau kaip jaučiuosi. Shopify yra supernice daiktas, bet tai vis tiek nėra tas visiškai laisvas programavimas. Nesvarbu ar karpai dizainą, ar rašai custom app'są, vis tiek didžioji dalis sprendžiamų dalykų yra stipriai susiję su tuo kaip veikia pats Shopify.

# Kvietimas veikti

Kaip visada labiausia kviečiu visaip sekti kodinu.lt. Taip jau nutinka, kad rašau retai. Ateiti kiekvieną pirmadienį pažiūrėti ar yra kas naujo neapsimoka.

Už tai visai nieko prisijungti į Kodinu grupę feisbuke. Tai čia viena vieta kur vis ką nors pabendraujam (net ir kai nėra realaus nauja contento).

Jeigu social nėra jūsų daiktas, po postu turim email'o formą. Feisbuko pasiekiamumas gan mažas, tai naujienlaiškis yra geras būdas tikrai gauti naują turinį kai jis pasirodo (o ne tada, kai algoritmas pasirenka parodyti).

Aišku dar jutūbas. Bandysiu šio posto kopiją įrašyti kaip YT video, gal ką nors dėsiu ir ten.

Tiek. Labiausiai ačiū, kad skaitėt. Sekti jau pakviečiau, dar pakviečiu ką nors pridėti komentaruose. Komentarų dalis man visad smagiausia, tada suprantu, kad kažkas tikrai skaitė ką čia prirašiau.