Taigi, darbo paieška. Pažadėjau pasidalinti procesu, tai prašom.

Pastebiu, kad man darbo paieška nėra lengvas reikalas. Kaip nebuvo lengva ieškantis pirmo darbo, taip nėra per daug lengva ir dabar. Gal tik seniau taikydavau į visokius junior ir entry darbus kuriems buvau ne per labiausia kvalifikuotas, kai dabar tą patį darau su senior pozicijom.

Pradėkim nuo pasirengimo.

# CV, portfolio ir kiti darbo medžiojimo įrankiai

Pirmiausia apžiūrėjau savo turimus dalykus internetuose. Kaip atodo portfolio, LinkedIn'o profilis, GitHub'e kas dedasi ir dar kokį CV siųsiu.

Nežinau dėl CV reikalingumo ir aktualumo, čia toks atviras klausimas. Iš dalies kaip ir nereikalingas reikalas, iš kitos, tai geras įrankis būsimam darbdaviui greit suvokti mano patirtį ir ką dirbau. Kaip tik dėl to beveik visada prikabinu CV. Iš tų keletos darbų kur applyinau, bent vienam reikėjo prisegti savo CV, tai gal ir verta buvo atsinaujint.

CV nebuvau atnaujinęs bent porą metų. Teko pakeisti kelis aprašymus, kažkur keistai formatuotą datą, pakeisti "present" į datą (nes nebedirbu).

Didžiausia dilemą apturėjau galvodamas kaip noriu save pozicionuoti. Noriu atrodyti kaip darbuotojas ar freelanceris/contractorius. Sugalvojau, kad freelanceris. Palikau, kad freelancinu at eligijuskrepsta.com nuo 2016 (ar kada) ir kitoj daly surašiau projektus prie kurių dirbau.

Dabar galvoju, kad ten persikeičia datos ir yra šiek tiek painu. Iš kitos pusės, tai šitaip galiu išskirti dalykus kur labiau noriu, kad pamatytų.

# Portfolio

Anksčiau turėjau "let's build a startup together" ir toks telia violetavinis puslapis. Gal ir ok tam kartui buvo, gal net būčiau palikęs. Didžiausia priežastis kam iš vis jį liečiau buvo techninė.

Tas puslapis buvo įmestas į GitHub pages su custom domenu. GH Pages neduoda sertifikato kai atsineši savo domeną (turėjo "get me back to safety" įspėjimą). Beperkelinėdamas į Netlify, sugalvojau greit padaryti tokį superplain paprastą puslapiuką.

Galit pamėgint eligijuskrepsta.com. TailwindCSS ir plain HTML. Gal kada sugalvosiu ten rašyt, tai pagalvosiu apie kokį Gatsby ar kažką panašaus.

# LinkedIn

Tiesiog pakeičiau datas, ištryniau (gal), kad nieko neieškau, pakeičiau statusą į "looking for new projects". LinkedIn'o profilis sako, kad visai gerai ten viską turiu susirašęs, tai nieko ir nekeičiau.

# GitHub

Va čia yra didžiausia dilema. Nieko aš ten gero neturiu. Bent jau nieko gero, kas bent šiek tiek paremtų ketinimus applyinti į senior pozicijas. Šiam kartui palikau neliestą. Pagalvojau, kad pirmam job application ratui tiks ir toks, be nieko.

Nesulaukęs norimos reakcijos galvosiu ką čia tokio parašius, kad būtų parodyt. Tikriausia du pasirinkimai, arba rašyt savo kažkokį reikalą, arba prisitrint prie jau esamo naudingo, įdomaus ir reikalaujančio rankų projekto.

# Skelbimai

Darbų ieškojau gan paprastai. Google "remote vue jobs", tada dar WeWorkRemotely ir VueJobs.

Šiaip skelbimų skaičius nėra labai didelis, radau mažiau nei 10 skelbimų į kuriuos galėčiau aplikuoti, o iš tų tik pusė buvo tokie, į kuriuos norėčiau aplikuoti.

Galbūt Vue nėra super geras pasirinkimas kalbant apie galimybių skaičių. Kartu visos vietos lyg susitarę ieško "senior", "expert", "ninja superstar" ir panašių herojų.

# Alternatyvos darbo skelbimams

Kažkada ansčiau dar buvau visai gerai prasinešęs per Craigslist'ą, per kelias dienas gavau normalų projektą. Šį kartą tik užmečiau akį ir nieko padoraus nepastebėjau. Tikriausia pasikeitė mano lūkesčiai projektams ir man tinkančių ten gali nepasitaikyti.

Apie UpWork'ą negalvojau. Apie Toptal šiek tiek, bet įvairūs pasisakymai apie juos ir gan įtraukiantis procesas patekti dar šiek tiek pristabdė. Gal vėliau.

Freelancinimo projektai atrodo įdomus reikalas, bet tai reikalauja laiko ir pastangų. Nesu įsitikinęs, kad dabar pats geriausias laikas mesti resursus šia kryptim. Manau šitai gali būti ir yra ilgalaikiškesnis projektas.

# Cover letter

Sutrumpinęs skelbimų sąrašą iki norimų pradėjau applyinti, kitaip sakant "siuntinėti CV". Iš pradžių kiekviena aplikacija pareikalavo visai nemažai laiko.

Kiekvienam skelbimui rašiau jiems pritaikytą laišką, kur gan smulkiai nupasakojau kaip mano patirtis ir sugebėjimai galėtų pasitarnauti jų naudai.

Su kiekvienu emailu reikalai ėjosi vis greičiau. Net gerokai suasmenintoms aplikacijoms galėjau perpanaudoti dalis anksčiau parašytų laiškų.

Keliems paskutiniams skelbimams, kurių tekstai buvo gan šalti ir šabloniški, siunčiau tokius pat šaltus ir šabloniškus laiškus. Čia laikiausi taktikos, kad laiške gerai yra pasistengti atkartoti skelbimo bendravimo toną.

# Reakcija

Iki šiol sulaukiau tik vieno atsakymo. Nėra taip smagu, nes įdėjus darbo rašant laiškus norisi gauti reakciją. Iš kitos pusės suvokiu, kad man tai yra svarbus reikalas, o tos kompanijos gauna krūvą aplikacijų, o kartu darbuotojų paieška nėra vienintelis dalykas ką tie žmonės veikia.

Galvoju duoti aplikacijoms po savaitę, o tada parašyti dar kartą. Galbūt skelbimai nusimetė, gal nepataikiau parašyti ko buvo tikimasi. Turiu minčių įmesti trumpą video į jutūbą ir prisegti linką prie pakartotinų emailų.

Neatmetu galimybės, kad taikau į skelbimus, kuriems dar nesu pasirengęs. Šią savaitę skirsiu užpildyti šitiems nepakankamumams.

# Tolimesni veiksmai

Labiausia suvokiu, kad mano darbo medžiojimo "aura" yra per prasta darbams į kuriuos taikau. Nepaisant to, kad jaučiuosi gerai ir žinau atitinkąs reikalavimus, neturiu apčiuopiamų ir lengvai suvokiamų įrodymų.

Vienas iš prioritetų bus arba rašyti kažkokį open source'inį reikalą, kur galėčiau parodyti savo šaunumą, arba prisijungti prie jau esamo. Dar nesugalvojau kas tai tiksliai bus, bet būtinai pasidalinsiu kitam įraše.

Kitas žingsnis yra rasti daugiau skelbimų ir tęsti aplikacijas. Kad ir kaip bebūtų, darbo medžioklė dažnai yra numbers game. Yra kažkoks conversijos rodiklis, pasiūlymų skaičius koreliuoja su išsiųstų aplikacijų skaičium.

Pakartotiniai laiškai jau išsiųstom aplikacijom. Turbūt bus tiesiog, "ar gavot ir pastebėjot mano emailą".

# Techninis interviu

Paskutinė dalis, kurią pamiršau paminėt yra techinė užduotis. Besidomėdamas Toptal'o procesu radau jų techninio interviu užduotis. Naudoja Codility, sako užtenka gerai suprasti ir išspręsti pirmus 10 žingsnių (po kelias užduotis).

Galiu tik pasakyt, kad pasprendęs tas užduotis bėgau googlint "codility is too hard for me". Radau visokių reakcijų. Radau nemažai verksnių, kad jos jiems irgi per sunkios. Taip pat radau, kad pasitaiko atsisakančių spręsti Codility užduotis.

Man jos pasirodė sunkios, nes nors ir gaudavau 100% correctness (kodas daro ko prašo užduotis), gaudavau gan prastus efficiency rezultatus (per didelis time complexity, dažniausia dėl ciklo cikle). Net sumažinęs ciklų skaičių iki 1 vis tiek gaudavau per prastus efficiency rezultatus.

Pagūglinęs 100% rezultatus duodančių spredimų radau, kad tie testai net nelabai programuotojeliškų sprendimų ieško, o matematinių. Maždaug matematikos olimpiada šeštokams (nu gal devintokams).

Tas mano galva ciklo reikalaujantis uždavinys teisingiausia buvo sprendžiamas naudojant matematinę taisyklę/lygtį/funkciją. Ji, nors ir yra gan paprasta suvokti ir išmokti, man buvo nežinoma (o gal pamiršta nuo mokyklos).

Tai dabar net nežinau ar teisinga jaudintis dėl dalykų, kurie man neatrodo labai geras būdas filtruoti programuotojus. Nežinau ar norėčiau dirbti kompanijoj, kurie rinkdamiesi programuotojus stipriai vadovaujasi tokiais testais.

Manau vis tiek pasikankinsiu mokydamasis Codility dalykus, užsisakiau knygą mokytis algoritmų, sprendžiu HackerRank ir Codewars užduotis. Jos, nors irgi panašaus plauko reikalai, bet bent jau neatrodo, kad reikalautų nestandartinių būdų spręsti pateikiamas problemas.

Dar nežinau kaip atrodys mano būsimi techniniai interviu, gal iš vis be reikalo suku galvą dėl tų testų.

# Pirmos dalies pabaiga

Tiek. Parašysiu kitą savaitę kaip sekasi. Dabar einu ruošti pasakojimą PHP meet'ui apie GraphQL, aplikuoti į darbus ir daryti gerus darbus GitHub'e.