Lengva dizainų karpytojo reikalavimus apibūdinti dviem žodžiais - “pixel perfect”. Idealiai iki paskutinio taškelio. Šitam reikia daug kruopštumo ir kantrybės. Kažkaip neužderėjo man šitie dalykai. Nei pradinėse sekėsi kartoną karpyt (ištepliodavau klijais), nei paaugus aifouno stikliuką nuo susibraižymų saugot. Net tvarkingas nesu, visokie kakai mėtosi ant stalo.

# Tai kaip tada payvko patapti tuo dizainu karpytoju?

Paprasčiausiu darbu. Jei kažkur nuplaukia tie pikseliai galima vėl prie jų grįžti (soul crushing, I know) ir suremontuoti. Galima grįžti daug kartų. Galima priversti save neskubėti. Galima rasti labai kruopštų ir susikoncentruojantį į detales žmogų. Galima to žmogaus klausyti, kad ir kaip jis nervintų 😃

Yra keli būdai priversti save dirbti lėčiau ir labiau atkreipti dėmesį į detales. Duoda nuostabius rezultatus 😃

# Planavimas ir checklisto susidarymas

Prieš darydamas užduotį, mėgstu ją smulkiai suplanuoti ir susidaryti checklistą. Užduoties apgalvojimas jau ir taip leis suvaldyti minčių chaosą. O žingsnių užrašymas padės nepasimesti eigoj.

Panašiai kaip aviacijoj, jie kiekvienam veiksmui turi checklistus. Taip išvengiama klaidų ir pasiekiamas pastovus, vienodas užduočių įgyvendinimas.

Kartais smulkiai suplanuoti užduoties negali. Tada padeda mano paties sugalvotas (o gal rastas) Next Big Thing. Tieisog užsirašai vieną užduotį ir veiki kol ją įgyvendini (pvz atrasti būdą, kaip vertikaliai centruoti su CSS), tada kai randi, užsirašai kitą ar kitas užduotis. Padeda neišsiblaškyti ir dirbti nuosekliai. Ypač naudinga beviltiškai debuginant 😃

# Pomidoro metodas

Ne tik priverčia planuoti ir susiskirstyti procesą į mažas dalis (dažniausia 25min), bet ir leidžia dirbti koncentruotai, nesiblaškant. Kai žinai, kad kažkam turi tik 25min, dirbi nuleidęs galvą ir neturi laiko daryti klaidoms.

Pastebėjau, kad kartais provokuoja skubėjimą. Tada tiesiog vienam seansui planuoju mažesnes užduotis. Simples.

# Būdo nepakeisi, bet gali išmokti jį suhackinti

Gauti kritikos už kruopštumo stoką yra nemalonu. Esu taip ir klientą pakeitęs. Vis atsiųsdavau 99% užbaigtą darbą ir gaudavau krūvą pastebėjimų. Nesvarbu, kad jie buvo pelnyti, bet dideliai žeidė mano dizainų karpytojo orumą 😃

Ilgainiui supratau, kad nėra kur skubėti. Jei nesigauna, visada galima ieškoti išorinės pagalbos, testuotojo. Man šitai padėjo. Easy hackas.

# Jei kažkokio bruožo trūksta, galima jį atidirbti

Asmeninių savybių kišimas yra tik pretekstas kažko nedaryti. Aš ir matematikos nelabai moku. Nepaisant vidutiniškai gero pažymio mokykloje, mano žinios tikrai subpar. Ir kas?

Lygiai taip pat kaip savaitgalinis darbas su uždavinynų atnešdavo devynetukus ir dešimtukus, papildomas darbas su sudetingesniais dalykais programavime atneša rezultatus.


Ir realiai nebežinau ar padeda tie rantai kam nors 😃 Labai tikiuosi, kad paskaitot.

Labai mėgstu jūsų emailus. Gal kas nors turit klausimų, gal pastrigot? Emailą žinot, you’re welcome 😃