Pabaigei keletą trackų, jau "moki" CSS ir JavaScript, kas toliau? Codeacademy išsprendžia bene didžiausią savamokslio dilemą, ką mokytis toliau. Prabėgus jų trackus atsiveria begaliniai klodai, tiesiog pasirinkimų jūra.

Mano natūralus noras ir inkstinktas buvo ieškoti daugiau panšių vietų. Taip pat ir spręsti kitus, man tuo metu nereikalingus trackus.

Šįryt pamėginu aptarti tolimesnius žingsnius.

# Disclaimeris senesniems skaitytojams.

Matau, kad kartojuosi. Rašau jau apkalbėtus dalykus. Tikriausia dalinuosi senstėjusiais resursais, nes pats iš jų mokiausi. Galbūt jums nebus įdomu.

Bear with me. Noriu nuosekliai perbėgti dalykus kaip patapti programeriu. Tikslas yra padėti tiems, kas dar tik galvoja ar verta, kaip, nuo ko pradėti.

Emailais apie naujus postus nieko nebombinsiu. Praskiminę kartais gal ir kažką naudingo užtiksit.

Smagiausia būtų, jei kažką naudingo pasidalintumėt komentaruose 😃

# Susitelkimas

Šitas būna sundėtingiausias. Visada noriu daryti bent penkis dalykus. Atsibudęs kitą dieną jau kitus penkis.

Žinau, kad nesu toks vienas. Mūsų smegenys generuoja gerokai daugiau idėjų nei mes galėtume išmėginti.

Ir, nepaisant begalybės galimybių, mes turim išsirinkti vieną. Jei reikia kažkokio proof'o, va, prašom warren buffett 5 25 rule.

Mano focusas buvo į frontendą. Tavo koncentracija galbūt nutaikyta į iOS, gal į dizainą, gal į PHP. Nesvarbu į ką, svarbiausia į vieną discipliną.

# Kas atsitinka susitelkus

Tavo pastangos būna išleidžiamos tam vienam dalykui ir tik jam vienam. Jei per dieną turi tik valandą mokytis programuoti, tai per savaitę jos susidės į 5-7. Vietoj 1-2 jei blaškysies. Nemanau, kad čia reikia pridėti daugiau.

Tu neeikvosi laiko ir energijos mėgindama apsispręsti ką toliau mokytis. Atsimeni didžiausią problemą mokantis?

Jau ne kartą rašiau kaip dar dabar aš tebesiblaškau tarp skirtingų nuomonių ką mokytis. Vietoj to, galėčiau visus tuos dalykus pamėginti ir žinočiau pats. Vis susitelkdamas į tą vieną tikslą.

Galiausia, susitelkimas padės tau greičiau pajusti progresą. Šokinėdamas prie vis kito dalyko aš išvengdavau mokymosi skausmo. To, kur kankinies kelias dienas ar savaites, kol kažką supranti.

Ta kankynė gali pasitaikyti tikrai sunki ir smukdanti. Bet man tai yra geriausias įrodymas, kad mokausi,progresuoju ir išnersiu stipresnis.

Išvengdamas šito sunkumo išvengi augimo.

# Raginimas veikti

Šiandien paprastas. Tinka jei kažkur pastrigai, bet tikrai žinai, kad tau šitai atneš naudos.

Tiesiog tęsk. Tęsk kol užbaigsi. Geriausia kol būsi patenkita rezultatu.

Pastebėjau, kad nieko neužsimiau apie konkrečius tolimesnius veiksmus. Ouch, sorry 😄 Va. Viskas ko tau reikia yra freecodecamp.com. Tiesiog imk ir išnaudok šitą tramplyną į programerio darbą.