Nesusidūrę su programuoto kasdienybe galvoja, kad programuotojai per dienas tik rašo kodą. Tikra tiesa yra ta, kad kodo rašymas tėra visų pastangų kulminacija. Pradedantys programuotojai dažnai nežino kaip atlikti jiems pavestas užduotis. Jie gūglina, skaito ir mėgina suprasti kodą.

Vos pradėjęs dirbti, aš nežinojau kaip išspręsti paprasčiausias problemas. Viską radau Stack Overflow. Laikui bėgant vis rečiau reikėdavo ieškoti būdų. Dabar ten pasitikrinu pastrigęs arba jei nesu tikras ar mano sprendimo būdas tinkamiausias.

# Naujas programuotojas daug skaito ir mokosi

Visiškai pradedančiojo programuoto svarbiausia užduotis yra mokytis. Kuo greičiau išmokti pakankamai, kad galėtum nuimti paprasčiausias užduotis nuo labiau patyrusių kolegų.

Mokymasis dažniausia reiškia gūglinimą, kolegų kodo skaitymą ir, visiškai pastrigus, ieškojimą labiau patyrusių pagalbos.

Ilgainiui vis rečiau reikės tikrintis kaip padaryti vieną ar kitą užduotį. Galiausia gūglinsi tik sudėtingus reikalus arba kaip išsikapanoti iš sudėtingesnės problemos.

# Stengiasi suvokti ką sukodino kiti programuotojai

Ir kodėl parašė būtent taip.

Senas, jau klasika tapęs Paul Irish video apie tai ką jis išmoko skaitydamas jQuery source kodą.

Skaityti kolegų kodą yra ypač gerai, nes visada gali jų klausti. jQuery source'as yra neįkainojamas resursas, bet kai kurie dalykai gali išlikti neaiškūs. Tokiu atveju, gali gūglinti arba užduoti klausimą Stack Overflow arba pačiam GitHub'e.

# Pritaiko jau parašytą kodą

Jei gali nerašyti naujo kodo, tai ir nerašyk. Dažnai užduotis galima atlikti pasinaudojus jau esamu kodu. App'so prie kurio dirbi, bibliotekos arba frameworko.

Nerašydamas naujo kodo išvengi klaidų, paspartini darbą, galiausia, kolegoms lengviau suprasti ką padarei.

Perpanaudoti kodą yra greitas ir gan lengvas būdas mokytis. Kad galėtum panaudoti jau parašytą kodą, turi jį suprasti. Iki galo supratęs kaip veikia kodo gabalas, jį išmosti ir gali parašyti pats.

# Ieškai kaip parašyti, ieškai klaidų, perrašinėji

Trumpai tariant, naujas programeris dar nežino ko nežino. Dienas praleidi ieškojimuose.

Įsivaizdavimas, kad per dienas tiesiog rašytis kodą yra ne visai realistiškas.

Dažnai būna šitaip:

Copying and pasting from Stack Overflow