Atsirado mada persimokyti ir tapti programuotoju. Su paklausa atsirado ir šitai padedančių nuveikti kursų. Kaip tik dėl to, atsirado dar daugiau klausinėjančių savęs ir kitų: Ar verta prasidėti su programavimo kursais?

Pradžiai apibrėžkim, kad "kursai" === "offline programavimo kursai". Tokie, kur yra tikras mokytojas, tikra vieta, tikri žmonės su kuriais bendrauji. Jie gali vykti ir nuotoliniu būdu (ar online), jei vyksta realiu laiku ir turi tikrą mokytoją su kuriuo gali bendrauti ar net susitikti.

Prieš pradėdamas turiu įspėti. Aš nesu pats geriausias tokių kursų vertintojas. Išmokau dalykų pats, darydamas, žiūrėdamas prerecorded online kursus, be feedbacko.

Vis tiek įsivaizduoju, kad galiu blaiviai tokius kursus vertinti. Gi dalykų išmokau visai nesenai.

# TL;DR - Jop, kursai verti laiko ir dėmesio (dabar eik mokytis ir nebeskaityk)

Jei tik turi laiko ir pinigų kursams, TAIP jie tau padės greičiau išmokti dalykų. Net nesvarbu kiek jie kokybiški ir ką ten mokys. Turėsi galimybę bendrauti su daugiau už save žinančiu žmogum. Šitai yra puikus sunkaus darbo multiplier'is (daugiklis).

# Kodėl TAIP?

Turiu tik dvi geras priežastis kodėl kursai yra geras reikalas.

# Padeda susikoncentruoti

Labai didelė bėda mokantis yra nežinojimas ką mokytis. Žinau, kad kartojuosi, bet šitai yra tiesa ir didelis stabdis. Kokia gausybė medžiagos, kiek daug dalykų, kuriuos reikia išmokti. Kiek daug galimybių...

Tiesiog ideali dirva atidėliojimams. Arba pradėti ir numesti. Susigalvoti kiekvienai savaitei po naują karjeros kryptį. Nesvarbu, kad karjera dar net neprasidėjusi.

Kursai turi aiškų veiksmų planą. Sėdi ir darai. Jokio galvos skausmo.

Tas planas tikriausia atsirado iš didelio blaškymosi ir ieškojimų. Paklauskit kiekvieno savamokslio kiek jam ar jai teko mokytis neteisingų dalykų.

Toks paprastas dalykas kaip darymas tuo metu per lengvą ar per sunkią užduotį gali numušti motyvaciją visiškai.

# Dirbi su tikrais žmonėmis

Atsimenat kaip visada svaigstu apie Travis ir Will, ir kitus jutūbo mokytojus? Jie man davė didžiausią paskatą judėti pirmyn, o su jais aš net nebendravau.

Pagalvok kiek jėgos gali įpūsti gyvas egzempliorius šalia? Toks kur jau moka dalykus, kuriuos pati nori išmokti.

Kiti privalumai:

  • Gali klausinėti kaip atstrigti iš "beviltiškos" padeties. Na, tarkim nepadėjai kabliataškio ar neuždarei skliausto.
  • Gauni patarimų iš priešakinių linijų. Tas žmogus žino kaip dalykai veikia tikrame gyvenime. Dažniausia Udemy klausimų apie real life situacijas paklausti nėra galimybės.
  • Jautiesi atsakingas prieš mokytoją. Šiek tiek padeda motyvacijai. Kažkaip mažiau norisi praleisti dalykus.

# Turi kolegų bendramokslių

Esi ne vienas toks, kuriam sunku ir reikia mokytis naujų dalykų. O jei dar darytumėt vieną projektą kartu, tai efektas būtų itin stiprus.

Galit viens kitą patempti pirmyn, padėti išsikapanoti iš sunkių situacijų, paaiškinti naujus konceptus žmogiška savo kalba.

Vien mėgindama paaiškinti pastrigimo priežastį kolegai surasi sprendimo būdą. Yra net toks programavimo (debugginimo būdas) - rubber duck debugging. Bet žmogui aiškinti daug smagiau 😄

# Fin

Tiek šiandien. Apie kursus tik gerai. Kitam poste pabrainstorminsiu kodėl kursai nėra verti dėmesio ir kuo juos pakeisti.

# Kodėl neverti?

Kodėl neverti dėmesio yra programavimo kursai?

Vakar rašiau kaip gerai tie programavimo kursai. Kaip ten turi tikrą mokytoją, gali pasisemti įkvėpimo, klausinėti klausimų. Tikri klasiokai padeda nesustoti, galima daryti projektus kartu. O kurso veiksmų planas padeda nesiblaškyti ir tikslingai siekti išmokimo.

Šiandien pagalvokim kodėl jie neverti dėmesio. Jeigų jie būtų toks no braineris, tai niekas nedvejotų ar verta.

# Viską gali rasti online nemokamai arba beveik nemokamai

Šitas būna stipriausias argumentas. Jei esat bent kiek cheapskate'as kai aš, suprasit. Jau geriau išleisčiau savo sunkiai uždirbtus pinigus pramogoms, nei pirkčiau tai, kas laisvai prieinama nemokamai. Ir dar tokios pat kokybės.

Daug realistiškiau kalbant, tai geriau tuos pinigus išleisti geroms knygoms. Jų nemokamai negausi, jos duos daug išliekančios vertės. Galiausia book knowledge yra kitoks nei video tutorial knowledge.

Taigi kursai, kur išleisi 2000 vs kursai kur išleisi 0 (FreeCodeCamp) arba ~30 * 6 (Team TreeHouse). Laiko skirti reiks panašiai visiems. Lieka nemažai pinigų geroms knygoms. Ir pinigų nusipirkti laikui skaityti tas knygas.

# Kiti dalykai nėra svarbūs

Galėčiau prigalvoti dar blogybių apie tuos kursus, tik nemanau, kad jos būtų tikroviškos.

Na tarkim, kad mokaisi ne tai, ką norėtum. Bet iš kur tu žinai ką norėtum mokytis ir kas tau būtų naudinga? Gal mokysies senoviškus ir mažai aktualius dalykus? Bet šitai labiau būdinga visokiems universitetams ir kolegijoms. Sorry už stereotipą, pats nesimokiau, nežinau.

Buvau radęs kažkokius lietuviškus kursus, kurie atrodė tiesiog nurašytas free online tutorialas. Kaina nedidelė, bet gaunama vertė abejotina. O gal ten tiesiog prastai parašytas pardavimo puslapis ir neatskleista nauda.

# Patarimas

Manau, kad jei jau norit programuoti, tai kursai padės akseleruoti šitą reikalą. Svarbiausia išsirinkti sau tinkamus ir kokybiškus. Pasirinkimas atrodo yra, bet atsijojus patikimus jis nebeatrodo toks didelis.

Siūlyčiau pakalbinti kursus pabaigusius žmonės ir pasiklausinėti jų nuotykių. Ar jie dirba programuotojais? Ar jaučia, kad daug išmoko? Ką davė jiems tie kursai vs mokymąsi savarankiškai.

Pabaigai, reiktų atsimint, kad jokie kursai nepakeis įdėtų valandų skaičiaus, pastrigimų, atstrigimų, mokymosi džiaugsmo ir kančios. Reiks vis tiek viską padaryti patiems.

p.s. Žinau, kad kažkas iš skaitančių yra baigę kokius tai kursus. Būtų smagu jei prisipažintumėt komentaruose ir pasisakytumėt kaip jums sekėsi.