Ką veiki savaitgalį? O ką veiki po darbo? Mokaisi programuoti žiūrėdamas jutūbą? Šitie dalykai skirti tik pirminei pažinčiai. Dar, kad geriau jaustumeis, nes neva mokaisi. Aš pats buvau peržiūrėjęs tūkstančius videkų apie vieną ar kitą frameworką. Bet dalykus sužinojau tik juos pabandęs.

Visai okey yra gauti kolegų nuomonę apie vieną ar kitą frameworką. Bet fak it, eik ir parašyk todo appsą su vienu, paskui su kitu, tada su trečiu. Pamatysi ir sužinosi kodėl vienas yra geresnis už kitą. O gal ne geresnis, tik kitoks.

# Rantas apie portfolio, neužbaigtus dalykus ir susitelkimo trūkumą

O kodėl neturi normalių portfolio itemų? Tikriausia turi 7 pradėtus, bet numestus daiktus? Pirštais nerodau, pats turiu daugiau nei septynis...

Aš noriu matyti tave dirbant ties vienu daiktu iki kol matysiu MVP. Kažkokį mažytį veikiantį daiktą.

Iš pradžių bus sunku, paskui nuobodu, tada nebekils rankos, kol turėsi degančią naują idėją. Fak it all. Ateini čia ir darai tą ką esi sugalvojęs.

Noriu, kad tai būtų tau iššūkis. Panašiai kaip trello kardas, bet normalus, toks kurio naudą pajustum ne tik tu, bet ir kiti. Kaip daro Code for Vilnius. Jei būtų bent dalelytė to ką daro jie, būtum kiečiausias mano pažįstamas žmogus.

# Daryk dalyką

Gal galėtum padaryti saičiuką, kuris išspręstų nedidelę problemėlę? Kažką very simple. Pvz webappsas kuris padėtų palaikyti laiptinėj švarą primindamas emailu kam šią savaitę šluot grindis.

Ne, sh mintis. Ok.

Tada websaitas, kur žmonės galetų kažkuo dalintis. Nesvarbu kuo. Pagūglink startup ideas ir rasi. Kaip, kad siūlyk antraštę įskiepis. Tiesiog genialu.

# Pabaik dalyką 100%

Imi ir darai. Ne iš kart per naktį, o po truputį kasdien. Jei praleisi kasdien po valandą kokybiško laiko, turėsi 30 valandų per mėnesį. Net 40 jei savaitgaliais prisėsi ilgesniam laikui. Prižadu, išmoksi dalykų.

Problema tame, kad neužbaigdamas tu moki tik pradėti dalykus. Pradėti yra lengva. Susidurti su problemom ir vis tiek jas išspręsti yra lygu būti tikru programuotoju.

Dirbant bus lengviau, nes neturėsi kur detis. Kai darai sau, neturi prieš ką atsiskaitinėti, tada ir nusimuilinti lengviau.

# Kodėl šitas rantas?

Visų pirma sau.

Aš pats taip pat elgiuosi. Žiūriu jutūbus ir įsivaizduoju, kad mokausi. Kai iš tikro pradedu mokytis ką nors buildindamas. Visi peržiūrėti videkai tada būna nieko verti.

Tutorialų žiūrėjimas yra geras tik kol viską perrašinėji. Sėdėjimas ir žiūrėjimas leidžia tau susipažinti su dalykais, bet ne juos išmokti.

Aš pats pradedu dalykus ir neberandu jiems laiko. Gal tiksliau motyvacijos. Kaip, kad ir su šituo blogu. Atsirado daugiau veiklos, dingo laikas ir motyvacija šiam reikalui.

Manau galim vieni kitiems padėti kodinti toliau.

# Atgal prie side project'ų

Gi pagrindinė blogo tema yra darbo susiradimas. Kaip manai, ką apie tave sako tavo laisvalaikis?

Sėdi prie kompo ir kodini dalykus? Vien dėl smagumo sukodinai todo appsus su 5 skirtingais frameworkais? Dėl dar didesnio smagumo padarei kažkokio appso kopiją? Parašei viską su Vanilla JS, vien dėl smalsumo? Su vanilla ES6?

Va tau ir geriausias motyvacinis laiškas... Ir puikus patirties, užsispyrimo ir problem solvingo įrodymas.

# Apibendrinimas

Phew, geras rantas gavosi. Išsakiau dalykus kur ant širdies guli.

Paskutiniu metu nerašiau. Dirbu išsijuosęs. Džiaugiuosi freelancerio karjera. Dirbu prie įdomaus, keletą mėnesių truksiančio projekto. Būna smagu, bet ne visada lieka laiko rašyti čia.

Noriu, kad jūs stengtumėtes ir pavyktų jamti tą pirmą darbą. Nuo jo pajudės dalykai, tik spėk laikytis 😄 Labai smagu už kolgas, kurie jau dirba savo pirmus darbus! Žinau, kad visiems pasiseks, tereikia tęsti daryti dalykus!