Tikrai didelis ačiū. Komentarai ir žinutės padėjo susivokti kame reikalas. Manau, kad žinau, šito blogo ateitį ir kur jis turėtų judėti.

# Planas ir veiksmai

Tikiuosi ir toliau tęsti rašyti, plėtoti ir auginti šitą reikalą. Nežinia kas galiausia gali atsitikti. Supratau, kad būnu klausinėjimo periode ir noriu viskam atrasti greitą validationą. Vietoj full time veiklos, tegul būna šitas blogas mano side projectas.

Mėginsiu rašyti konkrečiau ir su aiškesniais tikslais. Iki šiol, prisėsdavau prie kompo ir pliekdavau kas man tuo metu ant liežuvio galo. Šitai yra smagu, bet dažniausia užgimsta pasikartojantys rantai apie tą patį per tą patį.

Kaip skaitytojas, norėčiau žinoti, ką rasiu atėjęs į blogą. Bandysiu rasti aiškesnę temą. Kažkada jau buvau sugalvojęs, kad noriu padėti gauti pirmą programuotojo darbą. Šitai būna gera kryptis, tereikia apgalvoti priemones, kurios galėtų padėti tą darbą pasiekti.

# Mokymosi etapai

Iki pirmo darbo yra keli etapai. Turėčiau rašyti apie juos. Jie pakankamai skirtingi, tačiau visiems aktualūs ir tikriausia įdomus.

# #1

Pirmiausia būna susidomėjimas programavimu. Tokia keista vieta, kur pagalvoji, kad norėtum, gal net galėtum, tačiau žinai, kad bus labai sunku. Ateini į kodinu.lt ir iš dalies suvoki, kad įmanoma.

Čia rašinėja kažkoks bičas, kur lygiai taip pat dvejojo ar galėtų tapti programeriu. Ir kažkokiu būdu tapo. Tikriausia galėčiau ir aš...

# #2

Tada yra tas gerasis periodas, kai žiūri tutorialus ir įsivaizduoji kaip viską supranti. Dar darai tuos pratimus, kur tave laiko už rankutės. Gali pagalvoti, kad nėra čia taip jau ir sudėtinga.

Ir tikrai, gi visokiuose codecademy.com pratimus užbaigti galima net nesuvokiant ką darai. Been there, done that. Tas pats vyksta ir tutorialus žiūrint ir visokius geresnius dalykus jei tik žiūri, o ne darai.

# #3

Supratai, kad iš informacijos rinkimo nėra jokios naudos, tad sugalvoji ir darai tikrą projektą. Tarkim sugalvojai sukarpyti dizainą.

Jau moki pakankamai, kad galėtum jį įgyvendinti. Šio etapo problema nežinojimas ar darai teisingai. Tikriausia galima padaryti geriau, bet nežinai kaip. Daugybė visokių klausimų.

# #4

Mano pirmas didelis pastrigimas buvo mėginimas pasileisti normaliai veikiantį NPM'ą, Gulp'ą ir kitus fokusus. Kaip veikia tie visi Brew, LinuxBrew, visokie sudo šudu ir t.t. Totalus pastrigimas visiškai sustabdęs mano progresą.

Tačiau pastrigimas gali būti ir kažko nemokėjimas. Nesuvokimas kaip atlikti kažkokį veiksmą.

Čia būna ta vieta, kai nori mesti. Kai nebežinai ar nori būti programuotoju. Kartu čia būna ir ta vieta, kai persilaužęs tampi keleriopai kietesniu veikėju nei prieš tai.

# #5

Kaip gauti pirmą darbą? Jau moki ir žinai pakankamai, kad būtum įdarbintinas. Applyini, bet nesėkmingai. Vėl nebežinai ar nori būti programuotoju.

Sakyčiau visai gera vieta būti. Po jos prasideda kitas gyvenimas. Patampi programuotoju ir jau būni pasiekęs savo pirminį tikslą. Tereikia gauti tą darbą arba pirmą projektą.

# #6

Paskutinė vieta, tai tokia iš kurios išbristi itin sunku. Aš jau keli metai ten būnu ir žinau, kad būsiu dar daug metų. Tai ta vietai, kai galvoji ką mokytis toliau?

# Reikia uždengti visus šituos etapus 😃

Tikriausia... O gal pasirinkti vieną ir atsakyti į kuo daugiau klausimų. O gal praleidau kokį nors etapą arba neteisingai surašiau? Ar teisinga teisingai galvoju norėdamas atsakyti į klausimus iškylančius kiekvienam etape?