Šį resursą buvau visai nepelnytai primiršęs. Iš tikro nėra daug ko rašyti ir liaupsinti. Tai yra one stop shop norintiems išmokti programuoti nuo 0. Mano galva, ten surašytas pats tiesiausias ir optimaliausias kelias į pirmą programuotojo darbą. Daug tiesesnis nei bet kurie programavimo kursai.

Net nutaikyta į tokius kaip aš ir jūs, kurie kažkada sugalvoja, kad nori keisti kryptį ir tapti programeriais. Gal dėl to, kad visas kursas yra nemokamas, gal iš nežinojimo, šita vieta negauna pakankamai mūsų tautiečių meilės. Arba bent jau man taip atrodo. Pasvarstykim kas ir kodėl turėtų nerti į freeCodeCamp ir neieškoti nieko kito kol negaus pirmo darbo.

# Programavimo kursai

Prisipažįstu iš kart, labai noriu, kad šį postą užtiktų researchinantys apie programavimo kursus. Yra nedidelė dalis norinčiųjų programuoti, kurie galvoja, kad pereis kelių mėnesių kursus ir (pa)taps programuotojais. Čia tas pats, kas galvoti, kad sužinosi obuolio skonį palaižęs žievelę.

Labai tikiuosi, kad kursų organizatoriai tinkamai atsijoja pretendentus ir neįsileidžia tų, kurie tikisi nerealių dalykų. Mano galva kursai turi savo paskirtį ir ta paskirtis nėra sužinoti ar tu nori programuoti, ar iš vis sugebėsi, turėsi kantrybės tęsti ir noro mokytis.

Tokia vieta gali būti freeCodeCamp. Tai nemokami programavimo kursai, kur galima ne tik išmėginti ar patinka programavimas, bet ir sėkmingai pramokti tiek, kad gautum darbą ir pataptum tikru programuotoju.

# Kas tas freeCodeCamp

FreeCodeCamp yra kursų rinkinys ir bendruomenė kuri padeda mokytis programuoti. Ne tik gauni tiesmuką būdą išmokti programuoti, bet ir krūvą bendramokslių, kurie padės atstrigti, atsakys į kvailus* klausimus.

*kvailų klausimų nebūna, būna tik tinginių klausimai. Užduok klausimą Stack Overflow ir išmoksi kaip išvengti tų tinginio klausimų.

FreeCodeCampas turi žemėlapį, kur paeiliui surašyta ką turi mokytis. Aišku, kad nei vienas iš mūsų to sąrašiuko nevykdis žingsnelis po žingsnelio. Nors reiktų. Susitaupytų daug laiko. Aš galvoju, kad būčiau sutaupęs bent metus, gal ir daugiau laiko per kurį klaidžiojau.

Bet čia jau apie naudą ir gerus dalykus pradėjau kalbėti. Taigi.

# Žemėlapis (Map)

Ilgas sąrašas, kur išdėstyti žingsniai kaip nukeliauti iki pirmo darbo. Net parašyta kiek maždaug valandų užtruksi.

Iš esmės tai yra mokymo programa. Nebereikia ieškoti ko mokytis, rankiotis gabaliukus iš kiekvienos pašonės ir apsikrauti klausimu ar tai yra tai ką man dabar mokytis. Įlendi į kompą ir darai.

# Orientuota į praktiką

Penkios valandos teorijos ir penkiasdešimt valandų praktikos. Eliminuoja tą “žinau, nes mačiau tutorialą, bet iš tikro nieko nemoku, nes kai reiktų kažką parašyt, tai suprasčiau, kad tiek ir temoku”.

Galiausia, kai jau daug visko būni pridaręs, turi galimybę prisidėti prie realių open source projektų. Nežinau kaip tai atrodo tikrovėj, bet esu įsitikinęs, kad duoda geros patirties ir papuošia GitHub’ą.

Gali būti, kad duoda kelis open source ir kelis projektus, kurie bus skirti kažkokiai konkrečiai organizcijai. Padarai gerą darbą, įgauni patirtiesi ir dar pasipuoši savo CV/Githubą/Portfolio. Trigubas laimėjimas!

# Išlendi pilnai pasiruošęs pirmam darbui

Ne paslaptis, kad visus savo darbus gavau avansu.

- “O tu čia tipo moki Angularą?”
- “Joo, taigi tutorialus kelis esu matęs ir šiaip gerų dalykų daug girdėjęs, ten kažką kode pakeiti ir pasikeičia UI. Labai kietai viskas čia super duper ir kiti buzzwordai.”
- ”HIRED!”

Bet man visaip sekėsi. Be to aš žinau, kad greitai išmoksiu dalykų ir man nesprogsta galva kai iš 1-2 levelio patenku į 4. Labai tikėtina, kad toks variantas ne kiekvienam.

Todėl perėjęs visą freeCodeCamp kursą būsi 100% pasirengęs tiek darbui tiek klientams. Man atrodo, kad sąžiningai perėjęs trečdalį jau būsi vertas pirmo darbo. Ne tik man atrodo, paskaičius atsiliepimus, rasi tokių kurie sakosi gavę darbą po keleto mėnesių mokymosi.

Išsprendžiamas tas nežinojimas ar jau esi pasiruošęs darbui.

# Motyvacija mokytis savarankiškai

Čia niekas nestovi už nugaros ir reikia pačiam save stumti į priekį. Tai neturėtų būti bėda, bet tikriausia daug kas tikisi, kad kursuose dėstytojai juos varys į priekį.

Niekam neįdomus faktas apie sporto klubus. O gal urban legend, nežinau, bet girdėjau, kad jie labiausia gyvena iš tų, kur sausį nusiperka metinį abonementą (fe koks bjaurus žodis) ir vasarį nustoja lankyti klubą.

Jei galvoji, kad dėstytojas ir kursų kaina tave motyvuos mokytis, tai pagalvok ką darysi po šiek tiek laiko kai vėl reiks kažką mokytis… Taigi, reikia pačiam save motyvuoti ir judėti į prieki savo pastangomis. Tai nėra lengva, reikia turėti priežastį kodėl mokaisi programuoti ir ją vis sau priminti.

# Motyvacija nesiblaškyti

Jau žinai, kad freeCodeCampas turi viską ko reikia, kad išmoktum programuoti. Žinojimas neapsaugo nuo žavėjimosi naujais dalykais. Ir nuo šokinėjimo prie jų.

Jei tik sugebėsi nesiblaškyti, pagreitinsi savo progresą milijenopai. Šito reikia visur gyvenime, tai freeCodeCamp nėra kažkuo išskirtinė vieta.

# Kam netinka freeCodeCamp

Jeigu tu nori būti “tikras” programuotojas ir rašyti kodą serveriams, tai ši vieta tikriausia ne tau. Jei tu prisiklausei koks kaka yra JavaScriptai, tai ši vieta tikriausia nėra skirta tau. Jei matai, kad visi darbai Lietuvoj yra PHP programuotojams (ir tuo tiki), tai ši vieta ne tau.

Ir tikrai, jei labai aiškiai žinai kur link judi ir ko sieki, tai gali drąsiai aplenkti freeCodeCamp. Ši vieta labiau skirta žinantiems, kad nori išmokti programuoti, bet nei ką, nei kaip, nei kur jiems nesvarbu. Manau 95% šitai skaitančių yra kaip tik tokioj situacijoj.

# Pati pati pradžia su freeCodeCamp

Būčiau labiausia laimingas, jei prieš nerdami giliau ir ieškodami kitų vietų mokytis praeitumėt pirmas tris keturias freeCodeCamp’o žemėlapio dalis. HTML and CSS, Responsive Design with Bootstrap, jQuery ir Basic Front End Development Projects, apie 60 valandų. Atlikę šiuos žingsnius jau mokėsit programuoti daugiau nei didžioji dalis populiacijos.

# Jaučiu reikalą pasiteisinti

Ir dar. Jei atrodo, kad be reikalo kritikuoju kursus tai taip nėra. Nuoširdžiai tikiu, kad jie daro superinį darbą padėdami tokiems kaip mes greičiau priartėti prie programuotojo karjeros. Pažįstu žmogų, kuriam kursai padėjo landinti svajonių darbą kietoj kompanijoj. Aišku, kad tokių yra krūvos.

Labiau čia kalbu apie tuos susiža_vėjelius_, kurių postus matau internetuose, kurie rašo man emailus ir kurie (man atrodo) įsivaizduoja, kad kažkokia išorinė jėga padės jiems tapti programuotojais. Wake up. Atsibuskit ir eikit mokytis.

Nėra ko laukti kol kažkas tau lieps mokytis ir daryti. Turi įsispirti į užpakalį pats sau.

Nuoroda į freeCodeCamp nuoroda į freeCodeCamp