Tutorialų žiūrėjimo spąstai 2. Kaip jų išvengti

Vakar pripasakojau kaip nieko gero iš tokio "mokymosi". Kur sėdi ir žiūri pamokas. Tiesiog apgauni save. Galvoji mokaisi, kai iš tikro apturi pramogą. O blogiausia, kad įsivaizduoji koks kietas esi ir kaip jau išmokai tą daiktą kur žiūrėjai. Nesamonė.

Šiandien dalinuosi būdu kaip kovoju prieš tokią neteisybę.

Žiūrėk ir daryk

Jop, sidabrinės kulkos nėra. Reikia veikti. Vakar sakiau, kad jokios naudos, jei neatkartoji dalykų kuriuos matai. Visiška tiesa.

Paprasčiausias receptas yra pažiūrėti nedidelę dalį, tada pakartoti. Mėginti kol išeis, kol veiks taip pat kaip mokytojui. Dažnai net pasisetupinti aplinką bus iššūkis. Ypač iš pradžių.

Ir ką? Tokia jau ta programuotojo lemtis. Anskčiau atrodė, kad kažkaip išvengsiu to ginklų galandymo. Neke. Neveikia npm package'as, nes turi npm 3.0, bet tam package'ui reikia 2.9.6? Naudoji Ruby 3, bet kažkoks gem'as naudoja 2.2? Kitas 2.4? May the force be with you...

Čia tik nedidelis lyrinis nukrypimas. Jauti skirtumą tarp žiūrėjimo ir darymo? Jei būtum tik pažiūrėjęs, jaustumeis, kad išmokai. Bėda, tame, kad nebūtum galėjęs to daikto net atkartoti.

Išmokstama tik rašant kodą

Vienas vienintelis būdas išmokti yra daryti. Sukaupk drąsą, neskubėk, daryk viską atydžiai. Nepasisekus, mėgink dar ir dar.

Garantuoju, kad vieną kartą parašydama veikiantį kodo gabaliuką išmoksi daugiau, nei peržiūrėdama krūvą net labai gerų pamokų.

Kaitaliodama dalykus kode išmoksi dar daugiau. Kas būtų, jei pridėtum tą ir aną. Kaip padaryti, kad paspaudus čia, atsitiktų kažkas.

Fantazija, šiek tiek gūglo ir daug veiksmo. Tegul lūžta ir stringa kol mokaisi. Už tai, kai kažkas pavyks, antrą kartą to dalyko mokytis nebereikės.

Kai negali rašyti kodo

Ką daryti kai nori mokytis, bet nenori ar negali rašyti kodo? Geriau nežiūrėk programavimo tutorialsų. Vietoj to, mokykis soft skill'ų arba sek kas vyksta tech pasaulyje.

Jutūbas taip pat mirga nuo įrašytų kalbų iš konferencijų. Pilna žmonių, mokančių soft skillsų.

Kodėl nesusipažinus su Accelerated Moble Pages? Gal tiesiog paieškai how to get a job as a programmer with no experience?

Tonos gerų video. Kodo rašymas yra tik nedidelė dalis programuotojo karjeroje. Pravers suprasti kaip veikia tech pasaulis ir ko iš tavęs tikisi.

Trečias būdas

Jo dar nesugalvojau. Manau galėtų būti eiti pasivaikščioti arba sportuoti.

Nesveika visą laiką bomborduoti smegenus vienu dalyku. Gerai pailsi, tada ir mokytis daug lengviau. Net pastrigus, lengviausias būdas atstrigti (bent jau man) yra išeiti pasivaikščioti. Kelio minutės gryno oro ir smegenys pačios atranda teisingą atsakymą.

32 minutės.

Komentarai