Ar programavimas nėra tik fad'as, greit praeisianti mada?

Greit praeisianti mada?

Fad - an intense and widely shared enthusiasm for something, especially one that is short-lived; a craze.

Net nežinau lietuviško žodžio. Trumpalaikis pamišimas dėl ko nors? Užėjo programavimo mada?

Retkarčiais apturiu pokalbį, maždaug: "Patinka man tas programavimas, bet žinai, visokie ten Wix, SquareSpace, tie gi atims tuoj duoną iš vargšų programuotojų. O kur dar dirbtiniai intelektai, programuotojai gyvenantys pigesnėse nei Lietuva šalyse ir vis lengvėjantis programavimo procesas".

Mes dar atsimenam pasaulį be kompų. Tikriausia dėl to mums kartais atrodo, kad tie kompai tai čia kažkokie išsigalvojimai. Kam tų programuotojų tiek reikės, gi jų tiek daug vis randasi.

Tiesa ta, kad technologijos lenda į visus mūsų gyvenimo plyšelius, lenda ir lįs į vis daugiau ir į vis keistesnes vieteles. Visam tam, reiks vis daugiau programuotojų. Visokių, nuo mygtuko spalvos keitėjų iki crazy shit data rocket science inžinierių.

Skaityk visą

Įsiliejimas į darbo rinką

Įsiliejimas į darbo rinką

Naujiems programuotojams gali būti be galo sunku įsilieti į rinką.

Kodinimo mokyklos periodiškai paleidžia po krūvelę prakeptų programuotojų, dar turim savamokslių užsislėpusių namie, dar turim žmonių, kurie ieško jau nebe pirmo darbo.

CV bankas turi 4 skelbimus Junior Frontenderiams (2 karpytojams, 2 JS programuotojams). Panašiai su PHP.

Tikėtina, kad rinka yra perpildyta naujokais. Kaip gauti pirmą darbą jei kiekviena vieta turi bent 10 kitų kandidatų?

Skaityk visą

Tai gavai pirmą programuotojo darbą?

Pirmas darbas

Sveikinu, gavai pirmą programuotojo darbą. Cool, done. Viskas, gali sedėti ir džiaugtis. Ne! Dabar jau prasideda tikrasis veiksmas, tikrasis mokymasis ir patirties kaupimas.

Kaip pasikeitė tavo padėtis? Dabar jau oficialiai ar pusiau oficialiai esi programuotojas. Geriausia tai, kad dabar legaliai gali praleisti visą darbo dieną darydamas programuotojiškus dalykus, o aplinkiniai nebegalvoja, kad esi biški kvanktelėjęs tiek sedėdamas prie kompo. Rojus žemėj. O dar šiek tiek pinigų už tai gauni :) Žemė rojuje.

Mano pirmas darbas buvo būdas įkišti koją į šiek tiek pravertas duris. Labai norėjau bet kokio pirmo programuotojo darbo, kad tik leistų rašyti kodą taip mokantis programuoti.

Galbūt ir tavo pirmas darbas nėra visiškai idealus. Gal jis net ne darbas, o kelių mėnesių praktika. Nepaisant visko, pirmas tikslas pasiektas, dabar jau gali atiduoti visą savo naudingą laiką programavimui.

Skaityk visą

Ką patarčiau sau, jei mokyčiausi programuoti iš naujo, 2018

Kaip mokyčiausi programuoti 2018

Programuoti pradėjau prieš 3-5 metus. Atrodo, kad wannabe programerių situacija pasikeitė. Atsirado daugiau būdų patekti į programavimą, bet kartu atsirado gerokai daugiau tokių norinčių patapti programuotojais. Nujaučiu, kad mano patarimai yra senstelėję. Šiandien noriu pergalvoti, ką daryčiau kitaip jei tik pradėčiau mokytis programuoti dabar. Taip pat noriu pažvelgti kaip pasikeitė pasaulis ir požiūris į tuo norėtojus.

Skaityk visą

Kodėl nori išmokti programuoti?

Laisvalaikio Projektas 2013 pabaigoj (po metų pradėjau programuoti)

Nei vienas iš mūsų nenori išmokti programuoti, tam, kad mokėtų programuoti. Programavimas yra tik įrankis pakeisti ir kaip nors pagerinti savo gyvenimą.

Man programavimas reiškė, kad nebereikės nešioti spintelių į penktą aukštą, būti pjuvenose pjaunant stalą, galėsiu nebeklausyt Lietaus ir Em Vieno ir mano geekiškumas aplinkiniams neatrodys toks keistas. Programavimas buvo mano bilietas iš baldų fabrikėlio į programuotojų ofisiuką, stalo tenisus, futbolus, makintošus, startupus, freelancinimą, įdomius kolegas.

Šiandien noriu pakalbėti apie tikslą. Nes labai lengva veikti dalykus nežinant kodėl. Yra net blogesnis variantas. Toks kai darai dalykus ir tavo “kodėl” yra ne tavo, o nusižiūrėtas kieno nors kito “kodėl”. Realiai tada gyveni kažkieno tau primestoj realybėj.

Skaityk visą