005 - Kodėl gerai programavimo karjerą pradėti nuo freelancinimo

005 - Kodinu.lt podkastas apie freelancinimą vietoj pirmo darbo

Penktam podkaste aptariu kodėl pradėti nuo freelancinimo gali būti gera strategija. Jei ketvirtam visaip gyniau pirmą darbą, tai čia pagalvoju kodėl visai nieko yra freelancinti ir kam toks būdas praddėti programuoti gali būti geresnė alternatyva.

Skaityk visą

GitHub yra priemonė gauti pirmą programuotojo darbą

GitHub yra priemonė gauti pirmą programuotojo darbą

Git yra įrankis versijuoti kodą, sekit jo pasikeitimus ir padėti komandoms kartu dirbti prie vieno projekto. Nors Git gali ir yra naudojamas daugybės profesijų atstovų, šiandien kalbėsime tik apie programuotojus. GitHub yra platforma, kuri besinaudodama git’u leidžia programuotojams dirbti komandose. GitHub yra bene populiariausia, ji ne tik naudojama privačioms kodo saugykloms laikyti, GitHub'e programuotojai dažniausia laiko Open Source projektus, kur prie jų kartu dirba.

Git’o pagalba, daug programuotojų gali dirbti prie vieno projekto vienu metu. Git’as ypatingai palengvina situacijas kai keli programuotojai keičia tą pačią kodo dalį, taip pat padeda atsekti pakeitimus, rasti kas juos atliko, leidžia keliauti per kodo versijas ir išsirinkti tik reikiamus pakeitimus. Taip pat labai svarbi darbo proceso su Git’u dalis yra programuotojų bendravimas, diskusija apie kodo pakeitimus, kodo peržiūros ir galimybė diegti tik jau patikrintus, tinkamus ir prižiūrėtojų patvirtintus pakeitimus.

GitHubas yra labai svarbus įrankis kiekvieno programuotojo asmeninio brando vystymui, mokymuisi programuoti ir dirbti kartu su kitais programuotojais.

Šiame įraše daugiausia dėmesio skirsim GitHub’o panaudojimui gauti pirmą darbą ir gerinti savo matomumą internetuose (web presence).

Skaityk visą

004 - Kodėl geriausia programavimo karjerą pradėti nuo darbo

004 - Kodinu.lt podkastas

Pradėti karjerą nuo darbo ar iš karto freelancinit? Šioje podkasto serijoje visaip ginu darbą ir peikiu freelancinimą. Pirmas darbas yra labai svarbus, nes ten daug išmokstam. Ne tik pirmas, bet gal net keli pirmi darbai suteikia mums galimybę pakankamai saugiai augti, mokytis, įgyti patirties ir tapti vertę sugebančiu kurti specialistu.

Skaityk visą

003 - Mokymosi programuoti strategijos

003 - Kodinu.lt podkastas

Dažnai internetuose matau klausimų "kaip mokytis programuoti", "kurie kursai geriausi" ir etc. Kad ir kaip stengtųsi atsakytojai, lygiai taip pat dažnai tie atsakymai nėra patys geriausi ir tinkamiausi klausiančiajam. Šiame epizode mėginu atsakyti kodėl ir dalinuosi savo receptu kaip geriausia mokytis.

Skaityk visą

002 - Kodėl pradėjau Kodinu.lt

002 - Kodinu.lt podkastas

Antroj podkasto serijoj pasakoju kodėl pradėjau Kodinu.lt, koks šio blogo (ir podkasto) tikslas ir kaip stengiuosi padėti mokytis, tapti ir būti programuotojais ir programuotojomis.

Skaityk visą