004 - Kodėl geriausia programavimo karjerą pradėti nuo darbo

004 - Kodinu.lt podkastas

Pradėti karjerą nuo darbo ar iš karto freelancinit? Šioje podkasto serijoje visaip ginu darbą ir peikiu freelancinimą. Pirmas darbas yra labai svarbus, nes ten daug išmokstam. Ne tik pirmas, bet gal net keli pirmi darbai suteikia mums galimybę pakankamai saugiai augti, mokytis, įgyti patirties ir tapti vertę sugebančiu kurti specialistu.

Skaityk visą

003 - Mokymosi programuoti strategijos

003 - Kodinu.lt podkastas

Dažnai internetuose matau klausimų "kaip mokytis programuoti", "kurie kursai geriausi" ir etc. Kad ir kaip stengtųsi atsakytojai, lygiai taip pat dažnai tie atsakymai nėra patys geriausi ir tinkamiausi klausiančiajam. Šiame epizode mėginu atsakyti kodėl ir dalinuosi savo receptu kaip geriausia mokytis.

Skaityk visą

002 - Kodėl pradėjau Kodinu.lt

002 - Kodinu.lt podkastas

Antroj podkasto serijoj pasakoju kodėl pradėjau Kodinu.lt, koks šio blogo (ir podkasto) tikslas ir kaip stengiuosi padėti mokytis, tapti ir būti programuotojais ir programuotojomis.

Skaityk visą

Pirmas Podkastas!

Kodinu.lt podkastas

Hey, Kolegos,

Su didžiausiu džiaugsmu dalinuosi pirmu podkasto įrašu. Jame pasakoju kaip patapau programuotoju, šokinėjau per darbus, ką dirbu dabar, kaip mokytis ir tapti programuotoju. Kažkur vidury dar turiu šiek tiek bendros info, kuri neva turėtų paskatinti norėti tapti programuotojais, paneigti ar tai patvirtinti mūsų susigalvotus mitus ir stereotipus. Ten apie visokius "technology is eating the world" ir "kiek uždirba programuotojai".

Prašau imkit klausykit, parašykit komentarą, papasakokit kas patiko, kur prasukot ir ar iš vis išklausėt iki pabaigos. Žinau, kad garso kokybė ne kokia ir ne visus kvėpavimus ar kosėjimus iškirpau, atleiskit, stengsiuosi geriau :)

Skaityk visą

Motyvacija

Motyvacija mokytis

Kai pabūnu atitrūkęs nuo rašymo, pasidaro labai jau sunku grįžti rašyti vėl. Nei vienas rašinėlis kuriam turiu minčių neatrodo pakankamai ypatingas, nežinau apie ką skaitantiems būtų įdomu paskaityti, būnu atitrūkęs nuo šito reikalo. Negaliu rasti lengvo kelio vėl bloginti.

Iš dalies žinau apie ką būtų įdomu paskaityti. Kartais nauji prenumeruotojai būna labai draugiški atrašo į automatinį pirmą laišką, kur klausiu “kas šiuo metu sunkiausia?”. Dažniausia atsakymai būna apie motyvaciją: "Kaip rasti laiko, tvirtumo, ryžto mokytis?"

Esu šitam reikale gan pusžalis, bet pasistengsiu panagrinėti kas mane motyvuoja ir kaip stengiuosi palenkti save į darbštumą. Nors postas nėra apie programavimą, labai didelė dalis mokymosi proceso yra sugebėjimas išlaikyti motyvaciją, o ją pametus, greit susigrąžinti.

Skaityk visą