Mitai apie programuotojus ir programavimą

Panašu, kad nemažai kas vis dar galvoja, kad programuotojai yra jų klasiokai kuriems labai gerai sekėsi matematika, bet buvo sunkoka susirasti draugų ir bendrauti su mergaitėm.

Pažiūrėjus į programerių bendruomenę taip neatrodo. Programeriai labiau panašūs į madingus veikėjus, dirbančius įdomų darbą ir turinčius smagų laisvalaikį.

Aptarsiu keletą man labiausia įstrigusių mitų apie programuotojus ir jų darbą.

Skaityk visą

Užtruksi vos 20 minučių

Labai nori kažką veikti? Niekaip nerandi tam laiko? Daug nereikia. Užteks bet kiek. Svarbiausia pastovumas. Veikti ir judėti pirmyn.

Skaityk visą

Kaip gauti pirmą programuotojo darbą

Vos tik pajutęs, kad sugebi kažką kodinti, gali pradėti ieškotis pirmo darbo. Dirbdamas prie tikrų projektų ir su patyrusiais kolegomis, mokysies daug greičiau nei tai darytum vienas ar freelancindamas.

Esu tikėtojas, kad darbą visi turėtume gauti "avansu". Tokį, kuriam nesi pilnai kvalifikuotas ir kurį pilnai išmoksi dirbdamas. Pasidalinsiu savo patirtimi kaip gauti tokį darbą.

TL;DR

- Ištirti rinką
- Rasti skillsus on demand
- Pademonstruoti, kad turi tuos skillsus (arba juos įgyti)
- Pateikti darbdaviui save iš geriausios pusės (sell yourself)
- Kuo geriau atlikti bandomąją užduotį
- Jei nepavyksta gauti darbo, kartok ankstesnius žingsnius
- Pirmus 3 mėnesius naujame darbe dirbk už tris

Skaityk visą

Visada jauskis nepatogiai

Kodindamas aš beveik visada jaučiuosi nepatogiai. Darau dalykus, kuriuos ne visai suprantu. Vos tik pasijaučiu patogiai, atsiranda dalykų, kurių nesuprantu ir kuriuos turiu mokytis.

Skaityk visą

Ar galiu tapti programuotoju jei man jau 30?

Šitai internetuose klausiama dažniau nei kaip vertikaliai sucentruoti dalykus su CSS.

TL;DR Taip, gali tapti programuotoju net jei tau 65. Sunkiau apsispręsti ar tikrai nori būti programuotoju.

Kodėl verta tapti programuotoju kai tau 30

Man nepatiko tai ką veikiau. Patiko internetai, startupai, juose dirbantys hipsteriai, kaip atrodo jų ofisai ir dalykai kuriuos jie kuria. Patiko idėja, kad gali prie viso šito prisidėti.

  • Jei tau patinka internetiniai puslapiai, jei tau smalsu kaip jie veikia, jei jau įsivaizduoji kas tas HTML ir gal net esi bandęs kažkada sumesti puslapiuką, manau gali laisvai mokytis kodinti.

  • Gal tiesiog nori turėti įdomų ir naudingą hobį, kuris ilgainiui galėtų tapti pagrindiniu užsiėmimu?

  • Turi įdėją naujam instagramui? Besimokydamas programuoti gali laisvai sumesti MVP arba bent jau prototipą ir jį išmeginti.

  • Tiesiog nori įgyti paklausią specialybę. Irgi legit. Kažin ar visų statybininkų svajonė buvo tapti statybininkais. Bet moka neblogai, darbo yra, why not. Panašiai gali būti ir su programeriais.

Skaityk visą

2016 tikslai laisvalaikiui ir užklasinei veiklai

Visada noriu visko ir daug. Dažnai persigalvoju ir keičiu savo mintis. Prieš du šešioliktus noriu gerai pagalvoti, ko tikiuosi iš ateinančių metų. Apčiuopiamų rezultatų lengviausia pasiekti turint aiškius tikslus ir koncentruotai jų siekiant. Balškymasis gerokai prailgina procesą.

2018 tikslas

Du aštuonioliktus noriu sutikti būdamas location independant.

Noriu galėti dirbti iš bet kur, savo laiku.

Šalutinis tikslas būtų dirbti tarptautinei startuperiškai kompanijai, prie funky hipsteriško ir man įdomaus projekto / saito / portalo / verslo.

Kitas šalutinis tiklas būtų dirbti prie savo verslo. Šiam tikslu daugiau dėmesio ketinu skirti kiek vėliau. Manau naudinga savo projektui subręsti dirbant su labiau patyrusiais ir įvairiapusiškais kolegomis.

Skaityk visą

Patarimas neskubėti

Atlikęs Codeacademy ir Html Dog pratimus pradedi šiek tiek gaudytis. Šiek tiek aiškiau kaip naršyklė interpretuoja html ir css taisykles. Elementarūs dalykai tikrai nesudėtingi. Juos įvairiai kombinuojant galima kurti tikrai neįtikėtinus ir gerai atrodančius puslapius.

Aš pats pradžioje daugiausia išmokau žaisdamas su jau turimais pavyzdžiais, mėgindamas pritaikyti naujus dalykus, pagadindamas ir vėl suremontuodamas jau turimą puslapiuką.

Skaityk visą

Kaip išmokti programuoti? Nuo ko pradėti? Kokią kalbą pasirinkti?

Kaip išmokti programuoti? Nuo ko pradėti?

Atnaujinta 2018 01 01. Tikiuosi įrašas tapo aiškesniu, naudingesniu ir labiau užkabinančiu pradėti.

Nusprendęs mokytis programuoti ilgai ieškojau kaip teisingai pradėti. Nenorėjau suklysti pasirinkdamas blogą kalbą ar kryptį, tad ilgai trypčiojau ir atidėliojau mokymasi.

Šiame įraše tikiuosi paprastai ir aiškiai papasakoti apie pačius pirmus žingsnius į programavimą. Tikiuosi, kad pavyks sumažinti būtinybę gaudyti informaciją klaidžiojant pačiam. Galbūt askaitęs šį postą galėsi nerti tiesiai į programavimą ir išnerti jau būdamas tikru programuotoju.

Skaityk visą

Nepraleisk naujienų!

Pranešimai apie naujus postus, motyvacija ir slapta info tik prenumeruotojams :)

Jokio spamo, nei reklamos. Ever.

Eligijus Krėpšta | Atnaujinta 2019 05 27