Ieškotis darbo ar freelancinti? Patarimai pradedančiajam programuotojui

Dirbti "valdišką" darbą ar freelancinti? Pats praleidau tūkstančius valandų galvodamas kas geriau. Manau nėra vienos tikros tiesios. Pasirinkimas labai priklauso nuo situacijos, asmens savybių ir asmeninių tikslų. Dalinuosi savo įžvalgomis ir nuomone. Pasistengsiu pažvelgti į klausimą pradedančio programuotojo akimis.

Skaityk visą

Nemokamas hostingas, reikia atsinešti tik savo domeną

Išmokęs programuoti norėjau kepti saitus vieną po kito. Tada rodyti juos pasauliui. Bet hostingas kainuoja. Susidėjus daugiau puslapių gaunasi visai nemaža sumelė.

Pradėjau ieškoti nemokamų alternatyvų. Radau visai neblogų, lengvai naudojamų, greit veikiančių ir beveik nieko nekainuojančių. Pasidalinu istorija kaip hostinu šį blogą, savo portfolio ir dar keletą saitų.

Skaityk visą

Įranga, įrankiai ir programos kurias naudoju programuodamas

Šiandien papasakosiu kokį softą naudoju dirbdamas. Kaip įrangos pasirinkimas man padeda dirbti. Kokius kriterijus taikau rinkdamasis įrankius. Kaip svarbu nepersistengti ir per daug nesusikoncentruoti į tai ką naudoji. Ačiū Vytautui už įdomų klausimą.

Joo, tikrai ilgas postas.
Aptarsius šiuos dalykus:

  - Mac'as
  - Terminalas
  - Sublime Text
  - Chrome (ir Mozilla, ir IE)

  - Photoshopas
  - Filezilla
  - Postman

  - Užrašų sąsiuvinys / knygelė
  - Google Inbox, Gdocs, Keep
  - Trello
  - Browser Stack
  - GitHub ir BitBucket
  - StackOverflow ir spinoffai

  - Sketch
  - Balsamiq mockups

Skaityk visą

Tu programuotojas, ne dizaineris

Pradėjęs mokytis dalykus, aš nežinojau ką iš tikro noriu veikti. Mokiausi ir mėginau ne tik HTML dalykus, bet ir dizaino, SEO, gal dar kažkokių dalykų. Tiesa ta, kad persilaužimas atsitiko tik nusprendus susikoncentruoti ties viena veikla. Man ji buvo programavimas, tiksliau frontendo darymas.

Skaityk visą

Namų darbų užduotys

Namų darbų arba šiaip užduotys yra industrijos standartas. Gali girtis, kad moki dalykus, bet tiesa paaiškėja veikiant. Tęsiu darbo paieškos ir gavimo temą. Papasakosiu apie namų darbų užduotis kurias esu gavęs. Tuo pačiu atsakysiu į vieno skaitytojo klausimą apie užduotis.

Esu frontenderis, todėl pasakosiu apie frontenderiams duodamas užduotis. Frontendą galima skirstyti į mainly HTML/CSS rašymą ir į JavaScript'o rašymą. Manau aplikuojant į JS poziciją, užduotys tampa panašesnės į tai ką gauną backenderiai.

Okey, pradedam. Užduotys sunkėjimo tvarka.

Skaityk visą

Kaip patekti į programuotojo darbo interviu

Šiuo metu medžioju naują darbą. Rasti darbą nėra sunku, jį gauti, jau visai kitas reikalas. Dalinuosi procesu ir pastebėjimais. Ketinantiems gauti pirmą koderio darbą tikiuosi patiks :)

Skaityk visą

Kodėl verta tapti programuotoju?

Man asmeniškai programavimas reiškė gyvenimo būdo pakeitimą. Pradėjau dirbti su kitokiais žmonėmis, kitaip žiūrėti į savo darbą ir aplinką. Pirmadieniais norėdavau kuo anksčiau atvažiuoti į darbą :)

Skaityk visą

Kaip tapti programuotoju per pusmetį?

Kaip tapti programuotoju per pusmetį?

Kad ir koks prastas šis įrašas būtų, jis vienas tų portalų, per kurį tu radai kodinu.lt. Blogas yra skirtas pasidalinti patirtim kaip tapau programuotoju. Kaip tokiu (ar tokia) būti, gauti darbą, mokytis, tobulėti, etc. Du šešioliktų pradžioj, kai parašiau šį įrašą nuoširdžiai tikėjau, kad programuotojo darbą galima gauti per pusmetį. Tikiu ir dabar, bet dalykai keičiasi, todėl perrašinėju šį postą.

Skaityk visą

Kodėl mokytis reikia taip ilgai?

Kasdien praleidžiant 1-2 valandas, galima per pusmetį išmokti programuoti. Pakankamai HTML, CSS ir JavaScript'o, kad gautum pirmą darbą.

Tačiau aš užtrukau gerokai ilgiau. Mažiausia metus, gal net daugiau. Taip nutinka dėl blaškymosi. Besimokydamas tiksliai nežinojau ką noriu daryti. Mėginau veikti įvairiausius dalykus.

Iš dalies kaltas mano nežinojimas ko griebtis ir kokį kelią rinktis. Dirbti ar freelancinti, kodinti ar kurti dizainą.

Skaityk visą

Kaip atrodo programuoto darbas?

Nesusidūrę su programuoto kasdienybe galvoja, kad programuotojai per dienas tik rašo kodą. Tikra tiesa yra ta, kad kodo rašymas tėra visų pastangų kulminacija. Pradedantys programuotojai dažnai nežino kaip atlikti jiems pavestas užduotis. Jie gūglina, skaito ir mėgina suprasti kodą.

Vos pradėjęs dirbti, aš nežinojau kaip išspręsti paprasčiausias problemas. Viską radau Stack Overflow. Laikui bėgant vis rečiau reikėdavo ieškoti būdų. Dabar ten pasitikrinu pastrigęs arba jei nesu tikras ar mano sprendimo būdas tinkamiausias.

Skaityk visą

Nepraleisk naujienų!

Pranešimai apie naujus postus, motyvacija ir slapta info tik prenumeruotojams :)

Jokio spamo, nei reklamos. Ever.

Eligijus Krėpšta | Atnaujinta 2019 05 27