Pradžių pradžia. Kaip aš pradėjau programuoti

Dabar jau kažkaip atrodo, kad pasidarė mada persimokyti būti programuotoju. Daug kas taip aplinkui daro. Nemažai dar tik ketina daryti. Svarsto, bijo, gundosi pažadėtaja profesija. Galbūt kažkieno išpažintis padėtų lengviau nuspręsti ar verta.

Noriu pasidalinti savo persikeitimo istorija. Tapimas programuotoju kažkaip pakeitė mano gyvenimą. Iš tikro, tai išmokau ne tik amato. Išmokau kitaip galvoti, žvelgti į situacijas kitu kampu. Įgijau pasitikėjimo savimi. Leidžiu sau būti labiau savimi.

Šita istorija gal net papasakotų apie tai, kaip vaikydamasis mados gali atrasti save. Bet pradėkim nuo pat pradžių...

Skaityk visą

Programavimo kalbos ir framework'o pasirinkimas

Kiek kartų gūglinai kokią programavimo kalbą rinktis? Žinau, kad daug. Žinau, kad dar daugiau kartų gūglini kokį frameworką mokytis. Praėjo keletas metų nuo pirmų mano paieškų. Aš vis dar pagūglinu ir galvoju kokią kalbą ir frameworką pasirinkti..

Nesvarbu ar tik dabar pagalvoji, kad gal reiktų mokytis programuoti. O gal jau kodini, tik galvoji kur toliau judėti. Manau, kad šis įrašas bus įdomus visiems.

Dalinuosi pastebėjimais kaip nesuklystant išsirinkti programavimo kalbą.

Skaityk visą

Ką aš galvoju apie freelancinimą

Amžina neišsemiama tema. Šįkart nenoriu lyginti su niekuo, tiesiog pasidalinu savo patirtimi ir nuomone.

Keletą mėnesių jau būnu freelanceris. Arba bent jau įsivaizduoju, kad toks būnu, o iš tikro esu bedarbis.

Skaityk visą

Ar turi side project'ą?

Ką veiki savaitgalį? O ką veiki po darbo? Mokaisi programuoti žiūrėdamas jutūbą? Šitie dalykai skirti tik pirminei pažinčiai. Dar, kad geriau jaustumeis, nes neva mokaisi. Aš pats buvau peržiūrėjęs tūkstančius videkų apie vieną ar kitą frameworką. Bet dalykus sužinojau tik juos pabandęs.

Visai okey yra gauti kolegų nuomonę apie vieną ar kitą frameworką. Bet fak it, eik ir parašyk todo appsą su vienu, paskui su kitu, tada su trečiu. Pamatysi ir sužinosi kodėl vienas yra geresnis už kitą. O gal ne geresnis, tik kitoks.

Skaityk visą

Sveiki, Kolegos, ateinantys pirmadieniais pasitikrinti ar nėra naujų įrašų

Kitados ieškodavau įkvėpimo ir Lietuviškų (didžioji raidė intended) role modelių. Rasdavau saitų, gal net blogų, kurie atrodė apleisti. Lyg kažkas būtų stengęsis, bet ties vienu momentu nustojęs ir metęs tą reikalą.

Tada mėgindavau suvokti kodėl taip nutiko. Galbūt rašytojui kažkas nesisekė ir jis tiesiog pradėjo veikti kitus dalykus? Gal atvirkščiai - labai sekėsi ir nebeliko laiko rašyti blogą, rodyti dalykus savo portfolio? Aišku, vieno atsakymo nėra. Pamėginsiu rasti savo atsakymą.

Skaityk visą

Kaip iššifruoti programuotojo darbo skelbimą?

Kartais atrodo, kad programerių darbo skelbimus rašo mama. Gal mano, gal tavo, kažkieno. Ji nelabai supranta apie kompiuterius, bet moka naudotis Wordu, emailu. Į savo CV rašytų, kad moka Chrome, Firefox, yra susipažinusi su Opera.

Taip gimsta skelbimai, kur front end programuotojui reikia 5 metų PHP patirties. Anekdotais virto ir mėginimai išversti reikalavimus į tradicines specialybes.

Skaityk visą

Antra Trello Challenge Dalis

Šiandien aprašysiu antrą užduoties dalį. Darysim Trello Card'o javascriptus.

Bet prieš pradedant prisipažinimas:
Pasidarė beveik aišku, kad apsimelavau. Jau keletą kartų prisižadėjau jutūbą kur kodinu Trello cardą. Lygiai taip pat keletą kartų mėginau jį įrašyti. Turiu kelias valandas įrašų su mmmm, hmmm, eee ir kitais garsais. Yra ir vieta, kur kažkodėl neveikia stiliai. Po 10 minučių paaiškėja, kuo skiriasi styles.css ir style.css...

Skaityk visą

Kai nebūni nieko pasirengęs

Prisipažinsiu, kad šiai savaitei neturiu nieko gero. Dirbau daugiau nei įprastai, tada turėjau savaitgalio išvyką. Neturiu nieko jums parodyti.

Užtat jūs turit! Vytautas sukodino Trello kortelę. Žinau, kad yra ir daugiau kas darėt užduotį. Gavau emailų, yra ir komentarų su klausimais. Jei dar nespėjot, darykit toliau, dalinkitės komentare linku.

Manau, kad tikrai daug išmoksit darydami užduotį. O jeigu kažkam šitie dalykai atrodo easy, palaukit JavaScripto dalies :)

Skaityk visą

Kodo iššūkis - Klonuoti Trello kortelę

Hey, pabandom kąnors naujo ir įdomesnio. Rašliavos apie darbo gavimą jau pačiam nusibosti. Noriu veikti kažką įdomesnio ir labiau įtraukiančio. Noriu, kad veiktume kartu ir, kad gautum naudos bombą. Šiandien mes klonuosim Trello kortelę.

Va tokią:

Trello kortelė.

Skaityk visą

5 dalykai kurie padės tau gauti pirmą programuotojo darbą

  • Skillai (CSS ir HTML, šiek tiek jQuery, very basic WordPress'as)
  • Sugebėjimas mokytis ir atstrigti iš sudėtingų situacijų
  • Šitai pademonstruojantis portfolio
  • Noras mokytis, užsidegimas ir darbštumas
  • CV ir motyvacinis laiškas

Šiandien noriu jus padrąsinti imtis veiksmų. Mokytis yra šaunu ir smagu, bet mes tai darom su tikslu. Labai aiškus yra pirmas tikslas siekant programuotojo duonos yra pirmas darbas.

Apie tą magišką pirmą darbą sukasi daugiausia mano rašliavų. Jame atsidūrus šalia tikrų programuotojų, prasideda naujas pažinimo kelias. Kartu materializuojasi visos pastangos ir investicijos, gauni atpildą ir tikslas būna pasiektas. Bent jau pirmas tarpinis tikslas...

Skaityk visą

Nepraleisk naujienų!

Pranešimai apie naujus postus, motyvacija ir slapta info tik prenumeruotojams :)

Jokio spamo, nei reklamos. Ever.

Eligijus Krėpšta | Atnaujinta 2019 06 24