Ar internetas genda?

Ar internetas genda?

Mes gyvenam internetuose. Bent jau aš. Darbo diena internetuose, telefonas pakeliui ir atgal. Kuo dažniausiai žvilgčioju į telefoną veikdamas dalykus.

Pastaruoju metu užkliuvo kalbos apie kažką negero vykstančio su internetais. Šiandien noriu pasidalinti tais dalykais.

Skaityk visą

Ar verti dėmesio tie programavimo kursai 2. Kodėl neverti?

Kodėl neverti dėmesio yra programavimo kursai?

Vakar rašiau kaip gerai tie programavimo kursai. Kaip ten turi tikrą mokytoją, gali pasisemti įkvėpimo, klausinėti klausimų. Tikri klasiokai padeda nesustoti, galima daryti projektus kartu. O kurso veiksmų planas padeda nesiblaškyti ir tikslingai siekti išmokimo.

Šiandien pagalvokim kodėl jie neverti dėmesio. Jeigų jie būtų toks no braineris, tai niekas nedvejotų ar verta.

Skaityk visą

Ar verti dėmesio yra programavimo kursai?

Ar verti dėmesio yra programavimo kursai?

Atsirado mada persimokyti ir tapti programuotoju. Su paklausa atsirado ir šitai padedančių nuveikti kursų. Kaip tik dėl to, atsirado dar daugiau klausinėjančių savęs ir kitų: Ar verta prasidėti su programavimo kursais?

Pradžiai apibrėžkim, kad "kursai" === "offline programavimo kursai". Tokie, kur yra tikras mokytojas, tikra vieta, tikri žmonės su kuriais bendrauji. Jie gali vykti ir nuotoliniu būdu (ar online), jei vyksta realiu laiku ir turi tikrą mokytoją su kuriuo gali bendrauti ar net susitikti.

Prieš pradėdamas turiu įspėti. Aš nesu pats geriausias tokių kursų vertintojas. Išmokau dalykų pats, darydamas, žiūrėdamas prerecorded online kursus, be feedbacko.

Vis tiek įsivaizduoju, kad galiu blaiviai tokius kursus vertinti. Gi dalykų išmokau visai nesenai.

Skaityk visą

Įkvėpiantys žmonės - Travis Neilson

Travis Neilson

Pradėkim savaitę nuo įkvėpimo.

Yra internetuose tokių žmonių, kurie kitados paskatino mane veikti. Kiti parodė, kad dalykai nėra tokie ypatingai sunkūs ir tikrai yra pasiekiami. Treti parodė kaip būna programuotojai, leisdami man susivokti, kad jau pats toks esu (arba dar nesu).

Be visų praktinių skill'ų, kur iš jų išmokau, jie parodė svarbiausią dalyką. Jie leido man perlipti per savąjį impostor syndrome. Jie leido man susiprasti, kad jau moku pakankamai ir galiu eiti ir daryti dalykus.

Skaityk visą

Workshopas

Šiandien būna nuostabi diena. Noras mokyti ir įkvėpti yra didesnis už mano nedrąsą kalbėti.

Galvoju apie workshopą. Tokį kur ateitų keli žmonės ir mes susipažintume su HTML, CSS ir JS. Tiesiog sukodintume labai paprastą puslapiuką.

Dar papasakočiau kaip pats mokiausi, ką dirbu. Kaip šitai atkartoti, tik žinoma geriau ir greičiau.

Skaityk visą

Tutorialų žiūrėjimo spąstai 2. Kaip jų išvengti

Vakar pripasakojau kaip nieko gero iš tokio "mokymosi". Kur sėdi ir žiūri pamokas. Tiesiog apgauni save. Galvoji mokaisi, kai iš tikro apturi pramogą. O blogiausia, kad įsivaizduoji koks kietas esi ir kaip jau išmokai tą daiktą kur žiūrėjai. Nesamonė.

Šiandien dalinuosi būdu kaip kovoju prieš tokią neteisybę.

Skaityk visą

Tutorialų žiūrėjimo spąstai

Jutūbas mirga nuo visokių filmukų, kurie išmokys mus programuoti. Dauguma jų yra visai nieko, galima išmokti dalykų.

Manau sekant tam tikrus mokytojus, galima pasiekti employable lygį. Mano pradžia buvo pakurstyta LearnCode.academy, LevelUpTuts ir DevTipsForDesigners (Youtube kanalai).

Lygiai taip pat, šitie kanalai prisidėjo ir prie procrastinationo. Žiūrėdamas juos aš įgaudavau keistą pasitenkinimo ir žinojimo jausmą.

Skaityk visą

Kas nutinka po Codeacademy.com?

Pabaigei keletą trackų, jau "moki" CSS ir JavaScript, kas toliau? Codeacademy išsprendžia bene didžiausią savamokslio dilemą, ką mokytis toliau. Prabėgus jų trackus atsiveria begaliniai klodai, tiesiog pasirinkimų jūra.

Mano natūralus noras ir inkstinktas buvo ieškoti daugiau panšių vietų. Taip pat ir spręsti kitus, man tuo metu nereikalingus trackus.

Šįryt pamėginu aptarti tolimesnius žingsnius.

Skaityk visą

Kaip pasitikrinti ar nori programuoti?

Pradedam. Šiandien apie būdą paflirtuoti su programavimu.

Prieš pradedant ir investuojant save į kokį nors reikalą norisi sužinoti ar jis tau. Mano galva pati realistiškiausia ir tikroviškiausia vieta yra codecademy.com.

Tiesiog ateini ir rašai. Tau dar pasako ką rašyti. Parašius kažkas įvyksta. Iškartinis pasitenkinimas ir įsijautimas į programuotojo rolę.

Skaityk visą

Pradžių pradžia. Kaip aš pradėjau programuoti

Dabar jau kažkaip atrodo, kad pasidarė mada persimokyti būti programuotoju. Daug kas taip aplinkui daro. Nemažai dar tik ketina daryti. Svarsto, bijo, gundosi pažadėtaja profesija. Galbūt kažkieno išpažintis padėtų lengviau nuspręsti ar verta.

Noriu pasidalinti savo persikeitimo istorija. Tapimas programuotoju kažkaip pakeitė mano gyvenimą. Iš tikro, tai išmokau ne tik amato. Išmokau kitaip galvoti, žvelgti į situacijas kitu kampu. Įgijau pasitikėjimo savimi. Leidžiu sau būti labiau savimi.

Šita istorija gal net papasakotų apie tai, kaip vaikydamasis mados gali atrasti save. Bet pradėkim nuo pat pradžių...

Skaityk visą

Nepraleisk naujienų!

Pranešimai apie naujus postus, motyvacija ir slapta info tik prenumeruotojams :)

Jokio spamo, nei reklamos. Ever.

Eligijus Krėpšta | Atnaujinta 2019 05 27