Kur pastrigai?

Kur pastrigai?

Senokai nerašiau, nes vis nesurandu tinkamos temos. Visokių dalykų prigalvoju, bet iš esmės rašau tą patį ir daug kartojuosi.

Už tai turiu paprastą klausimą. Kas tau šiuo metu sunkiausia? Kitais žodžiais kur pastrigai? Koks didžiausias klausimas neleidžia tau judėti pirmyn?

Skaityk visą

Nuo 0 iki programuotojo (5 aiškūs žingsniai kaip mokytis rašant kloną)

Nuo 0 iki programuotojo

Jau pasakojau būdą kuriuo pats gavau pirmą darbą. Tiesiog pramokau CSS/HTML, sukarpiau kelis dizainus, vienam pajungiau WP ir siuntinėjau CV + portfolio + laišką kur pasakojau kaip labai noriu programeriu būti.

Papasakosiu ką daryčiau jei šiandien iš naujo mokyčiausi programuoti. Į ką susitelkčiau, kad greičau gaučiau gerą pirmą programuotojo darbą. Nes let's face it, dizainų karpytojas karpytojas nėra visai jau programuotojas. Toks labiau tarpelis tarp dizainerių ir programuotojų.

Už tai yra būdas pagauti pilnavertiškesnį pirmą progmerio darbą. Tokį kur būni tikru programuotoju ir darai dalykus. Šiandien apie tą būdą.

Skaityk visą

Kiek laiko užtrunka išmokti programuoti?

Kiek laiko užtrunka išmokti programuoti?

2012 vasarą pasvajojau, kad norėčiau būti location independent. Po metų, 2013 vasarą, pagalvojau, kad tai pavyktų išmokus programuoti.

Metus laiko mokiausi HTML ir Co, web dizaino, SEO ir dar belenko. Kol 2014 vasarą (sutapimas?) nusprendžiau iki metų galo savo pajamas gauti iš to ką mokiausi.

Tikslas davė visišką laisvę ir kartu reikalavo labai aiškaus rezultato.

2014 Gruodį gavau pirmą savo darbą. Du penkioliktus pradėjau dirbdamas “HTML Developer”. Jo, pozicijos pavadinimas tikrai keistokas, jie iki tol nebuvo turėję frontenderio.

Pakeičiau keletą darbų. Visur stengiausi nerti kuo giliau, imtis kuo įdomesnių ir sudėtingesnių iššūkių. Nenustojau kasdien mokytis.

O 2016 rudenį, gavau pirmą rimtesnį projektą freelancinimui. Pasidarė nebesvarbu ar dirbu ofise, ar rusy, galėjau net lauke ant suoliuko dirbti. Kad ir ne po palme paplūdimyje, vis tiek šitai techniškai yra location independent.

Apibendrinimas:

  • 2012 pasvajoji, bet net piršto nepajudini
  • 2013 sugalvoji kaip, pradedi ieškoti būdo
  • 2014 apsisprendi ir mokaisi/dirbi susikoncentravęs
  • 2015 pradedi dirbti programuotoju (bet dar ne laisvas nuo vietos)
  • 2016 metų pabaiga, jau būni laisvas :D

Neturiu su kuo palyginti, bet atrodo, kad judėjau gan greitai. Labai sekėsi, visad patekdavau į tinkamą vietą. Beveik atrodo, kad naujos galimybės tiesiog nukrisdavo iš dangaus. Tereikėdavo jas pastebėti ir pačiupti :)

Skaityk visą

5 vietos išmėginti programavimą to niekad nebandžiusiems

Pamėgink programuoti!

Pirmas susidomėjimas programavimu gali būti šiek tiek baisokas. Atsimenu kai pats pagalvojau, kad norėčiau pamėginti. Niekaip nesugalvojau kur pradėti ir ką daryti.

Mokykloj buvau čiupinėjęs Turbo Pascal’į, tai pradėjau gūglinti apie jį. Pabaigęs vieną Pascal’io kursą gal ir šiek tiek daugiau supratau apie programavimą, bet niekaip negalėjau suprasti kaip tai panaudojama tikram gyvenime. Tikriausia dėl to, kad tos kalbos taip lengvai ir nepanaudosi.

Vėliau išnaršiau internetus ir radau keletą vietų, kurios buvo puikus būdas išmėginti ir labiau susidomėti programavimu. Dalinuosi eilės tvarka :)

Skaityk visą

Tiems kur galvoja išmokti programuoti

Pasirinkimas

Yra žmonių, kuriems jau paauglystėje pasidaro aišku, ką veikti gyvenime. Man taip nebuvo. Tikiu, kad yra daugiau tokių, kurie taip ir nesuprato ko nori iš pasaulio ir gyvenimo. O kažkada pagalvoji, kad programavimas galėtų būti ta naudinga, įdomi ir mėgiama gyvenimo veikla.

Šis įrašas skirtas tiems, kurie galvoja, kad programavimas galėtų būti atsakymu. Nu dar tiems, kur forumuose klausinėja ar verta mokytis programuoti, ar įmanoma išmokti kai tau įrašyti skaičių metų. Tiems, kur nori užsirašyti į programavimo kursus kai dar nežino ar iš vis nori programuoti.

Skaityk visą

Kodėl nepakviečia į interviu?

Motyvacinis laiškas

Pradėjai “siuntinėti CV” į darbus, bet vis negauni atsakymo. Gauti pirmą darbą tikrai sudėtinga, dar neturi patirties, nežinai ko tiksliai iš tavęs nori, o skelbimai net pačiom junioriškiausiom pozicijom atrodo lyg jie norėtų kažkokio antžmogio, mokančio daug daugiau nei tu.

Todėl labai svarbu tinkamai pasiruošti ir įdėti visą širdį į darbo aplikaciją (CV nusiuntimą). Turiu jausmą, kad dauguma mūsų neįvertinam koks svarbus yra motyvacinis laiškas (cover letter).

Skaityk visą

Kaip radau klientų užsienyje

Klientai užsienyje

Programuoti yra sąlyginai lengva. Daug sunkiau yra rasti gerų klientų. Man geras klientas yra tas, su kuriuo lengva bendrauti, pasitiki mano profesionalumu ir laiku atsiunčia dolerius. Keista, bet tokį klientą radęs būnu dar tik Lietuvoje. Užseniuose dar rasiu.

Gavau patarimą išmėginti dalyką (atlikti eksperimentą) ir jį aprašyti. Visai nesenai apturėjau klientų ieškojimo raundą. Nežinau kiek daug išmokau, bet papasakosiu savo taktiką, kodėl ji iš dalies suveikė ir kodėl man atrodo, kad ji neveikia.

Skaityk visą

Ačiū už pasisakymus (+ mokymosi etapai)

Kodinu

Tikrai didelis ačiū. Komentarai ir žinutės padėjo susivokti kame reikalas. Manau, kad žinau, šito blogo ateitį ir kur jis turėtų judėti.

Skaityk visą

Status Reportas (Early 2017)

Kodinu.lt

Šiandien noriu papasakoti kas dedasi su šituo blogu, mano programavimais ir šiaip gyvenimu. Galit laisvai praskipinti jei kam neįdomu. Pasistengsiu papsakoti kur priklydęs būnu su programavimu, darbais, kodinu.lt. Bus proga susidėlioti galvoje kokie būna tolimesni planai ir prioritetai.

Nepaisant to, kad turiu planą savo karjerai, vis tiek nėra savaitės kai nemėginčiau persigalvoti ir galvos nekvaršintų dvejonės dėl tolimesnių žingsnių. Šitai yra man pačiam įdomiausia dalis.

Skaityk visą

Mitas apie tikrus programuotojus


Puiki kalba išklaidanti abejones apie tai ar esi tikras programuotojas. Panašiai kaip instagrame pusiau surežisuotą gyvenimo pusę, dažnai įsivaizduojam, kad tikri programeriai yra kažkokie supergalių turintys antžmogiai. Iš tikro tai jie tokie pat kaip ir mes. Lygiai taip pat mokosi, klysta ir vėl mokosi.

Skaityk visą

Nepraleisk naujienų!

Pranešimai apie naujus postus, motyvacija ir slapta info tik prenumeruotojams :)

Jokio spamo, nei reklamos. Ever.

Eligijus Krėpšta | Atnaujinta 2019 05 27