Naujos mamos mokosi programuoti

Naujos mamos mokosi programuoti

Prieš kokį dešimtmetį kaldavau Travianą. Tai toks žaidimas, kuriame be kluono statymo ir kariavimo, dar ir susirašinėti su kitais žaidėjais tenka. Reikia susitarti ką pulti ir nuo ko gintis, etc.

Tada mane labiausia nustebino žaidžiančios namie vaikus prižiūrinčios mamos. Feisbukas dar buvo tolokai, one.lt nuobodus, patys internetai ne tokie įtraukiantys ir platūs. Tikriausia dėl to jos irgi kaldavo Travianą. Nes neturėjo alternatyvų. Tiesiog nuobodu būdavo, o apie naudingas alternatyvas gal net nepagalvodavo.

Bet pasaulis pasikeitė. Naujos mamos žino, kad galima rašyti blogą, turėti gražų Instagramą, Pintreste dalintis dalykais, vloginti jutūbuose ir kažkokiu būdu taip uždirbti pragyvenimą. Gal pažįsta kokią merginą dirbančią iš namų (arba bent jos blogą skaito). Mes jau suvokiam, kad darbas nebūtinai kur nors aiškioj vietoj nuo 8 iki 5. Dar geriau, suvokiam, kad tai pasiekiama mums visiems. Tereikia rasti tam tinkamą veiklą.

Skaityk visą

Nėra prasmės nedirbti nuotoliniu būdu

Nėra prasmės nedirbti nuotoliniu būdu

Nesenai buvau programerių meet'e kur kalbėjau apie darbą nuotoliniu būdu. Apie tokio darbo džiaugsmus ir sunkumus. Kalba buvo gan lame, bet pastebėjau įdomų dalyką.

Kodėl tiek mažai žmonių renkasi contractinti ar freelancinti užseniečiams? Net jei norėtų, vis tiek taip nedaro. Gi nėra jokio reikalo nedirbti nuotoliniu būdu.

Skaityk visą

Status Reportas (Mid-Late 2017)

Status Reportas (Mid/Late 2017)

Kartais tiesiog sveika susidėlioti dalykus į vietas. Pasistengsiu surašyti kas nutiko ir kas toliau vyks su blogu, mano darbais ir gyvenimu.

Jaučiu stiprų norą pasiaiškinti ir pasipasakoti. Kodėl buvau apleidęs rašymą ir kas įdomaus atsitiko per pastarąjį pusmetį.

Jei nuspręsi neskaityti šio įrašo, turiu tau tik vieną žinutę.

Always trust your fkin gut feeling.

Šiam dalykui yra daug vardų, klausyk intuicijos, širdies, elkis taip kaip nori pats, tu jau žinai teisingą atsakymą, etc.

Čia toks lengvas padrąsinimas. Man vėl rašyti, nu nes buvau užmetęs šį reikalą keliems mėnesiams. Tau eit kodint, nu nes užteks consumint medią, laikas eit producint - kodint, rašyt, gaut klientą, etc.

Skaityk visą

Vieninteliai programavimo kursai kurių tau reikės

freeCodeCamp screenshotas

Šį resursą buvau visai nepelnytai primiršęs. Iš tikro nėra daug ko rašyti ir liaupsinti. Tai yra one stop shop norintiems išmokti programuoti nuo 0. Mano galva, ten surašytas pats tiesiausias ir optimaliausias kelias į pirmą programuotojo darbą. Daug tiesesnis nei bet kurie programavimo kursai.

Net nutaikyta į tokius kaip aš ir jūs, kurie kažkada sugalvoja, kad nori keisti kryptį ir tapti programeriais. Gal dėl to, kad visas kursas yra nemokamas, gal iš nežinojimo, šita vieta negauna pakankamai mūsų tautiečių meilės. Arba bent jau man taip atrodo. Pasvarstykim kas ir kodėl turėtų nerti į freeCodeCamp ir neieškoti nieko kito kol negaus pirmo darbo.

Skaityk visą

Kokios klaidos labiausia stabdo tavo programavimo mokymąsi

Paveiksliukas su bičiuku žiūrinčiu į klaidas

Kiek kartų besimokau, tiek panaši situacija. 80% laiko praleidžiu visokiems kakoms, per likusius 20% išmokstu tai, ką reikia. Dažnai net numetu savo mokslus, nes pasirodo per sunkūs ir neįveikiami.

Turiu šiek tiek daugiau nei tris metus patirties mokytis programuoti, bet vis tiek darau tas pačias klaidas. Už tai šiandien sugalvojau jas surašyti. Gal pavyks jų nekartoti ir paspartinti procesą.

Skaityk visą

Ką mokytis pramokus HTML ir CSS

Ką mokytis pramokus HTML ir CSS

Ką mokytis toliau? Čia toks amžinas programuotojo klausimas. Dažnai atrodo, kad bent jau aš, šitam klausimui išnaudoju daugiau laiko nei pačiam mokymuisi. Ir kuo toliau tuo blogiau, sužinai vis daugiau dalykų kurių nemoki, bet norėtum žinoti. Gerai bent, kad pradžioj mokymosi kelias daug tiesesnis. Šiandien pagalvosim kur geriausia dėtis šiek tiek pramokus HTML ir CSS.

Šis etapas yra pati pradžia ir geras rodiklis atskirti kalbančius, kad nori programuoti, nuo tų, kurie imasi veiksmo. Jei nebuvo nuobodu ir keista rašyti HMTL tagus, tada mėginti juos stylinti su CSS, labai panašu, kad užteks kantrybės ir programuoti.

Lygiai taip kaip HTML/CSS (reiktų sugalvoti šitam reikalui pravardę) yra no-braineris išmėginti kodą, taip JavaScriptai yra pats tiesiausias būdas į tikrą programavimą. Nu, nes markupas (HTML/CSS) iš tikro nėra programavimas, labiau ženklų kalba atvaizduoti informacijai.

Skaityk visą

Man trūksta vienos iš svarbiausių programuotojų savybių

Man trūksta vienos iš svarbiausių programuotojų savybių

Lengva dizainų karpytojo reikalavimus apibūdinti dviem žodžiais - “pixel perfect”. Idealiai iki paskutinio taškelio. Šitam reikia daug kruopštumo ir kantrybės. Kažkaip neužderėjo man šitie dalykai. Nei pradinėse sekėsi kartoną karpyt (ištepliodavau klijais), nei paaugus aifouno stikliuką nuo susibraižymų saugot. Net tvarkingas nesu, visokie kakai mėtosi ant stalo.

Skaityk visą

Kaip besimokant pasidaryti programuotojo darbo vertą portfolio

Kaip besimokant pasidaryti programuotojo darbo vertą portfolio

Kaip prisirinkti darbų pavyzdžių, kol dar mokaisi, kol nesijauti pakankamai stipriai, kad galėtum freelancinti arba dirbti. Manau nereikia per daug skubinti įvykių, o tiesiog mokytis ir stengtis įgauti kuo daugiau praktikos.

Žemiau aprašau dalykus, kurie gali natūraliai užpildyti portfolio besimokant. Jie surašyti beveik paeiliui ir man atrodo, kad yra natūralus progresas mokantis programuoti. Praktiškai kiekvienas žingsnis gali būti tiek mokymosi dalis, tiek portfolio builderis.

Skaityk visą

Priešpaskutinis "motivational crap" apie kantrybę

Mes mėgstam gauti dalykus iš karto. Net jei to nepripažįstam, labiausia norėtume gauti daiktus patiektus ant lėkštutės. Čia ir dabar. Nieko nelaukiant, nesistengiant dėl jų ir net negalvojant kaip juos gauti. Gal šiek tiek per stipriai ir ne tiesa, bet kažkur mūsų pasąmonėje šitas slypi. Taip jau yra, kad mes esam įpratę prie pasitenkinimo akimirksniu (instant gratification). Tiesiog taip surėdytas mūsų pasaulis.

Trečdalis jaunimo tikisi praturtėti lengvai ir greitai *Lentelė iš puikios Ramit Sethi knygos. Paveiksliuko šaltinis Google Books.

Nežinau kiek legit yra šitas jo tyrimas, tik jaučiu, kad tiesa labai arti. Taigi penktadalis jaunimo tiki, kad praturtės laimėję loterijoje… Kiek jaunimo tiki, kad išmoks programuoti jei tik lankys programavimo kursus arba įstos į “programavimą” KTU?

Skaityk visą

Didžiausia priežastis kodėl tu dar nepradėjai programuoti

Didžiausia priežastis kodėl tu dar nepradėjai programuoti

Dažniausia sulaukiu to paties emailo. “Labas, norėčiau programuoti, bet nežinau ar galėčiau”. Abejonių priežastys dažnai panašios: ar "reikia matematikos", "man jau kažkeliasdešimt", "ar įmanoma išmokti", "aš prieš 10 metų kažką mokėjau, bet nežinau ar dabar pavyktų"...

Man visi šitie emailai atrodo klausiantys leidimo. Panašiai kaip mamos klausdavom ar galim su dviračiu važiuot pas draugą į kitą miesto pusę.

Visiems turiu vieną atsakymą. Taip, leidžiu jums mokytis programuoti, tada būti programuotoju. Visi leidžia, svarbiausia, kad leistum pats sau.

Taip taip, žinau, kad tau neužtenka tiesaus pasakymo. Paieškokim argumentų.

Skaityk visą

Nepraleisk naujienų!

Pranešimai apie naujus postus, motyvacija ir slapta info tik prenumeruotojams :)

Jokio spamo, nei reklamos. Ever.

Eligijus Krėpšta | Atnaujinta 2019 05 27