004 - Kodėl geriausia programavimo karjerą pradėti nuo darbo

Pradėti karjerą nuo darbo ar iš karto freelancinit? Šioje podkasto serijoje visaip ginu darbą ir peikiu freelancinimą. Pirmas darbas yra labai svarbus, nes ten daug išmokstam. Ne tik pirmas, bet gal net keli pirmi darbai suteikia mums galimybę pakankamai saugiai augti, mokytis, įgyti patirties ir tapti vertę sugebančiu kurti specialistu.

Skaityk visą

003 - Mokymosi programuoti strategijos

Dažnai internetuose matau klausimų "kaip mokytis programuoti", "kurie kursai geriausi" ir etc. Kad ir kaip stengtųsi atsakytojai, lygiai taip pat dažnai tie atsakymai nėra patys geriausi ir tinkamiausi klausiančiajam. Šiame epizode mėginu atsakyti kodėl ir dalinuosi savo receptu kaip geriausia mokytis.

Skaityk visą

002 - Kodėl pradėjau Kodinu.lt

Antroj podkasto serijoj pasakoju kodėl pradėjau Kodinu.lt, koks šio blogo (ir podkasto) tikslas ir kaip stengiuosi padėti mokytis, tapti ir būti programuotojais ir programuotojomis.

Skaityk visą

Pirmas Podkastas!

Hey, Kolegos,

Su didžiausiu džiaugsmu dalinuosi pirmu podkasto įrašu. Jame pasakoju kaip patapau programuotoju, šokinėjau per darbus, ką dirbu dabar, kaip mokytis ir tapti programuotoju. Kažkur vidury dar turiu šiek tiek bendros info, kuri neva turėtų paskatinti norėti tapti programuotojais, paneigti ar tai patvirtinti mūsų susigalvotus mitus ir stereotipus. Ten apie visokius "technology is eating the world" ir "kiek uždirba programuotojai".

Prašau imkit klausykit, parašykit komentarą, papasakokit kas patiko, kur prasukot ir ar iš vis išklausėt iki pabaigos. Žinau, kad garso kokybė ne kokia ir ne visus kvėpavimus ar kosėjimus iškirpau, atleiskit, stengsiuosi geriau :)

Skaityk visą

Motyvacija

Motyvacija mokytis

Kai pabūnu atitrūkęs nuo rašymo, pasidaro labai jau sunku grįžti rašyti vėl. Nei vienas rašinėlis kuriam turiu minčių neatrodo pakankamai ypatingas, nežinau apie ką skaitantiems būtų įdomu paskaityti, būnu atitrūkęs nuo šito reikalo. Negaliu rasti lengvo kelio vėl bloginti.

Iš dalies žinau apie ką būtų įdomu paskaityti. Kartais nauji prenumeruotojai būna labai draugiški atrašo į automatinį pirmą laišką, kur klausiu “kas šiuo metu sunkiausia?”. Dažniausia atsakymai būna apie motyvaciją: "Kaip rasti laiko, tvirtumo, ryžto mokytis?"

Esu šitam reikale gan pusžalis, bet pasistengsiu panagrinėti kas mane motyvuoja ir kaip stengiuosi palenkti save į darbštumą. Nors postas nėra apie programavimą, labai didelė dalis mokymosi proceso yra sugebėjimas išlaikyti motyvaciją, o ją pametus, greit susigrąžinti.

Skaityk visą

Ar programavimas nėra tik fad'as, greit praeisianti mada?

Greit praeisianti mada?

Fad - an intense and widely shared enthusiasm for something, especially one that is short-lived; a craze.

Net nežinau lietuviško žodžio. Trumpalaikis pamišimas dėl ko nors? Užėjo programavimo mada?

Retkarčiais apturiu pokalbį, maždaug: "Patinka man tas programavimas, bet žinai, visokie ten Wix, SquareSpace, tie gi atims tuoj duoną iš vargšų programuotojų. O kur dar dirbtiniai intelektai, programuotojai gyvenantys pigesnėse nei Lietuva šalyse ir vis lengvėjantis programavimo procesas".

Mes dar atsimenam pasaulį be kompų. Tikriausia dėl to mums kartais atrodo, kad tie kompai tai čia kažkokie išsigalvojimai. Kam tų programuotojų tiek reikės, gi jų tiek daug vis randasi.

Tiesa ta, kad technologijos lenda į visus mūsų gyvenimo plyšelius, lenda ir lįs į vis daugiau ir į vis keistesnes vieteles. Visam tam, reiks vis daugiau programuotojų. Visokių, nuo mygtuko spalvos keitėjų iki crazy shit data rocket science inžinierių.

Skaityk visą

Įsiliejimas į darbo rinką

Įsiliejimas į darbo rinką

Naujiems programuotojams gali būti be galo sunku įsilieti į rinką.

Kodinimo mokyklos periodiškai paleidžia po krūvelę prakeptų programuotojų, dar turim savamokslių užsislėpusių namie, dar turim žmonių, kurie ieško jau nebe pirmo darbo.

CV bankas turi 4 skelbimus Junior Frontenderiams (2 karpytojams, 2 JS programuotojams). Panašiai su PHP.

Tikėtina, kad rinka yra perpildyta naujokais. Kaip gauti pirmą darbą jei kiekviena vieta turi bent 10 kitų kandidatų?

Skaityk visą

Tai gavai pirmą programuotojo darbą?

Pirmas darbas

Sveikinu, gavai pirmą programuotojo darbą. Cool, done. Viskas, gali sedėti ir džiaugtis. Ne! Dabar jau prasideda tikrasis veiksmas, tikrasis mokymasis ir patirties kaupimas.

Kaip pasikeitė tavo padėtis? Dabar jau oficialiai ar pusiau oficialiai esi programuotojas. Geriausia tai, kad dabar legaliai gali praleisti visą darbo dieną darydamas programuotojiškus dalykus, o aplinkiniai nebegalvoja, kad esi biški kvanktelėjęs tiek sedėdamas prie kompo. Rojus žemėj. O dar šiek tiek pinigų už tai gauni :) Žemė rojuje.

Mano pirmas darbas buvo būdas įkišti koją į šiek tiek pravertas duris. Labai norėjau bet kokio pirmo programuotojo darbo, kad tik leistų rašyti kodą taip mokantis programuoti.

Galbūt ir tavo pirmas darbas nėra visiškai idealus. Gal jis net ne darbas, o kelių mėnesių praktika. Nepaisant visko, pirmas tikslas pasiektas, dabar jau gali atiduoti visą savo naudingą laiką programavimui.

Skaityk visą

Ką patarčiau sau, jei mokyčiausi programuoti iš naujo, 2018

Kaip mokyčiausi programuoti 2018

Programuoti pradėjau prieš 3-5 metus. Atrodo, kad wannabe programerių situacija pasikeitė. Atsirado daugiau būdų patekti į programavimą, bet kartu atsirado gerokai daugiau tokių norinčių patapti programuotojais. Nujaučiu, kad mano patarimai yra senstelėję. Šiandien noriu pergalvoti, ką daryčiau kitaip jei tik pradėčiau mokytis programuoti dabar. Taip pat noriu pažvelgti kaip pasikeitė pasaulis ir požiūris į tuo norėtojus.

Skaityk visą

Kodėl nori išmokti programuoti?

Laisvalaikio Projektas 2013 pabaigoj (po metų pradėjau programuoti)

Nei vienas iš mūsų nenori išmokti programuoti, tam, kad mokėtų programuoti. Programavimas yra tik įrankis pakeisti ir kaip nors pagerinti savo gyvenimą.

Man programavimas reiškė, kad nebereikės nešioti spintelių į penktą aukštą, būti pjuvenose pjaunant stalą, galėsiu nebeklausyt Lietaus ir Em Vieno ir mano geekiškumas aplinkiniams neatrodys toks keistas. Programavimas buvo mano bilietas iš baldų fabrikėlio į programuotojų ofisiuką, stalo tenisus, futbolus, makintošus, startupus, freelancinimą, įdomius kolegas.

Šiandien noriu pakalbėti apie tikslą. Nes labai lengva veikti dalykus nežinant kodėl. Yra net blogesnis variantas. Toks kai darai dalykus ir tavo “kodėl” yra ne tavo, o nusižiūrėtas kieno nors kito “kodėl”. Realiai tada gyveni kažkieno tau primestoj realybėj.

Skaityk visą

Nepraleisk naujienų!

Pranešimai apie naujus postus, motyvacija ir slapta info tik prenumeruotojams :)

Jokio spamo, nei reklamos. Ever.

Eligijus Krėpšta | Atnaujinta 2019 05 27