Ar verti dėmesio tie programavimo kursai 2. Kodėl neverti?

Kodėl neverti dėmesio yra programavimo kursai?

Vakar rašiau kaip gerai tie programavimo kursai. Kaip ten turi tikrą mokytoją, gali pasisemti įkvėpimo, klausinėti klausimų. Tikri klasiokai padeda nesustoti, galima daryti projektus kartu. O kurso veiksmų planas padeda nesiblaškyti ir tikslingai siekti išmokimo.

Šiandien pagalvokim kodėl jie neverti dėmesio. Jeigų jie būtų toks no braineris, tai niekas nedvejotų ar verta.

Viską gali rasti online nemokamai arba beveik nemokamai

Šitas būna stipriausias argumentas. Jei esat bent kiek cheapskate'as kai aš, suprasit. Jau geriau išleisčiau savo sunkiai uždirbtus pinigus pramogoms, nei pirkčiau tai, kas laisvai prieinama nemokamai. Ir dar tokios pat kokybės.

Daug realistiškiau kalbant, tai geriau tuos pinigus išleisti geroms knygoms. Jų nemokamai negausi, jos duos daug išliekančios vertės. Galiausia book knowledge yra kitoks nei video tutorial knowledge.

Taigi kursai, kur išleisi 2000 vs kursai kur išleisi 0 (FreeCodeCamp) arba ~30 * 6 (Team TreeHouse). Laiko skirti reiks panašiai visiems. Lieka nemažai pinigų geroms knygoms. Ir pinigų nusipirkti laikui skaityti tas knygas.

Kiti dalykai nėra svarbūs

Galėčiau prigalvoti dar blogybių apie tuos kursus, tik nemanau, kad jos būtų tikroviškos.

Na tarkim, kad mokaisi ne tai, ką norėtum. Bet iš kur tu žinai ką norėtum mokytis ir kas tau būtų naudinga? Gal mokysies senoviškus ir mažai aktualius dalykus? Bet šitai labiau būdinga visokiems universitetams ir kolegijoms. Sorry už stereotipą, pats nesimokiau, nežinau.

Buvau radęs kažkokius lietuviškus kursus, kurie atrodė tiesiog nurašytas free online tutorialas. Kaina nedidelė, bet gaunama vertė abejotina. O gal ten tiesiog prastai parašytas pardavimo puslapis ir neatskleista nauda.

Patarimas

Manau, kad jei jau norit programuoti, tai kursai padės akseleruoti šitą reikalą. Svarbiausia išsirinkti sau tinkamus ir kokybiškus. Pasirinkimas atrodo yra, bet atsijojus patikimus jis nebeatrodo toks didelis.

Siūlyčiau pakalbinti kursus pabaigusius žmonės ir pasiklausinėti jų nuotykių. Ar jie dirba programuotojais? Ar jaučia, kad daug išmoko? Ką davė jiems tie kursai vs mokymąsi savarankiškai.

Pabaigai, reiktų atsimint, kad jokie kursai nepakeis įdėtų valandų skaičiaus, pastrigimų, atstrigimų, mokymosi džiaugsmo ir kančios. Reiks vis tiek viską padaryti patiems.

p.s. Žinau, kad kažkas iš skaitančių yra baigę kokius tai kursus. Būtų smagu jei prisipažintumėt komentaruose ir pasisakytumėt kaip jums sekėsi.

Komentarai

Nepraleisk naujienų!

Pranešimai apie naujus postus, motyvacija ir slapta info tik prenumeruotojams :)

Jokio spamo, nei reklamos. Ever.

Eligijus Krėpšta | Atnaujinta 2019 05 27