2016 tikslai laisvalaikiui ir užklasinei veiklai

Visada noriu visko ir daug. Dažnai persigalvoju ir keičiu savo mintis. Prieš du šešioliktus noriu gerai pagalvoti, ko tikiuosi iš ateinančių metų. Apčiuopiamų rezultatų lengviausia pasiekti turint aiškius tikslus ir koncentruotai jų siekiant. Balškymasis gerokai prailgina procesą.

2018 tikslas

Du aštuonioliktus noriu sutikti būdamas location independant.

Noriu galėti dirbti iš bet kur, savo laiku.

Šalutinis tikslas būtų dirbti tarptautinei startuperiškai kompanijai, prie funky hipsteriško ir man įdomaus projekto / saito / portalo / verslo.

Kitas šalutinis tiklas būtų dirbti prie savo verslo. Šiam tikslu daugiau dėmesio ketinu skirti kiek vėliau. Manau naudinga savo projektui subręsti dirbant su labiau patyrusiais ir įvairiapusiškais kolegomis.

Apsisprendimo procesas

Žinau šiek tiek tolimesnį tikslą, todėl dabar mėginsiu apsręsti į ką koncentruotis ir ko siekti ateinančiais metais. Esu apgalvojęs keletą sričių, kurios būtų naudingiausios. Apsvarstysiu pliusus ir minusus, taip padėsiu sau rasti atsakymą.

Kaip jau minėjau, labai svarbu rasti aiškią kryptį ir tikslą. Taip pavyks neišbarstyti savo pastangų, lengviau pasiekti ir suvokti progresą.

Tarp darbo, žmonos, vaiko, kitų artimų žmonių ir laisvalaikio užsiėmimų laiko nelieka daug. Mano apsisprendimas lems kam naudosiu nuo nevertų veiklų atkovotą laiką ir laisvalaikį.

Mano naujas pilnas darbas

Visai nesenai pradėjau naują darbą. Žengiu pirmus JavaScript dev'o žingsnius. Šiame darbe man labai patinka aplinka, kolegos, galimybė mokytis, webappsas kurį mes vystome, galimybė prisidėti ir įtakoti ne tik programavimo dalykus, bet visus su saitu susijusius aspektus. Patinka vadovai ir jų leadershipas.

Pliusai (jei savo laisvalaikį leisiu visiškai atsidėdamas tiesioginiam savo darbui)

Minusai

Išvada

Nuo pat pradžios darbo turėjau mintį visiškai atsiduoti šitam reikalui bent metus. Net negalvoti apie jokią kitą veiklą. Ši mintis man vis dar patinka ir manau jos laikysiuosi.

Tačiau apie savo laisvalaikį noriu pasvarstyti. Susikoncentruojant vien į darbą labai lengva pražiopsoti kitus dalykus. Labai noriu, kad mano laisvalaikis būtų alternatyva, laikas atsipūsti, laikas ir vieta pasisemti kitokios patirties ir žinių.

Kaip tik todėl galvoju, kad darbo metu atsiduosiu 110%, o laisvalaikiu (kuris neįtakos darbo) veiksiu kažką kita.

Savas projekčiukas

Padaryti savo dalyką su Angularu arba Meteoru būtų tikrai faina. Įgyčiau visokeriopos patirties, išmokčiau daug web dalykų vystymo niuansų. Rezultatas būtų puikus portfolio item'as, o gal net ir pajamų šaltinis.

Pliusai

Minusai

Išvada

Šis laisvalaikio dalykas man pats patraukliausias. Jis reikalauja daugiausia pastangų ir investicijų (both laiko ir pingų), tačiau atneštų daugiausia naudos ir pasitenkinimo. Labai norėčiau imtis asmeninio side projecto su galimybe paversti jį į full time income arba net verslu.

Jaučiu, kad jei imčiausi asmeninio projekto, yra galimybė, kad nukentėtų mano tiesioginis darbas ir augimas jame. Šitas tradeoff'as dar per ankstyvas. Man vis atrodo, kad jei negalėsiu skirti side projectui viso savo laiko, gal geriau jį dar atidėti.

Prisidėjimas prie open source projekto

Ši mintis atėjo visai nesenai. Skaitant labiau patyrusių kolegų patarimus.

Pliusai

Minusai

Išvada

Beveik keista, kad negalėjau sugalvoti daugiau minusų. Prisidėjimas prie open source projetų atrodo idealus reikalas tobulėjant įvairiapusiškai programuotojiškai.

Labai viliojantis ir naudingas reikalas. Artimiausiu metu ieškosiu konkrečių būdų ir projektų kaip pradėti šitai veikti. Neašku tik ar tai bus pagrindinis mano focus'as ateinantiems metams. Jei skirsiu laiko open source projektui, kitiems dalykams jo tikriausia neliks.

Freelancinimas

Galimybė papildomai užsidirbti darant puslapius, atliekant programavimo darbus arba karpant dizainus visai viliojanti. Ją matau kaip kitą labai realų būdą eiti link location independant.

Pliusai

Minusai

Išvada

Realistiškai vertinant situaciją, šiuo momentu nesijaučiu pasirengęs freelancinti. Kad ir kokia naudinga tai veikla, turėčiau įgyti daugiau programavimo patirties ir skillų.

Šitą geriausia bus atidėti du septinioliktiems.

Mokymas CSS ir HTML

Pasak Armando, mokymas yra mano pašaukimas gyvenime. Pritariu.

Pliusai

Minusai

Išvada

Mokymu anksčiau ar vėliau tikrai užsiimsiu. Ši veikla man patinka ir jaučiu jos naudą. Tai, kad šiuo metu nematau ateities mokyme yra laikina.

Mokymas gali būti tokia pat naudinga, pelninga ir kupina saviraiškos sritis kaip savo projektas / verslas.

Bloginimas apie programinimą angliškai

Dar viena personal brandinimo dalis. Kartu su prisidėjimu prie open source projekto yra labai stiprus ir galingas įrankis.

Pliusai

Minusai

Išvada

Teisinga ir naudinga veikla norint tapti profesionaliu programuotoju. Rašyti apie savo veiklą ir dalintis patirtimi atrodo tiesiog būtina. Net neabejoju, kad profesionalus (apie profesiją) rašymas atras vietos mano laisvalaikyje.

Taigi ką veiksiu du šešioliktų laisvalaikį

Aptariau šias galimas veiklas:

Noriu apsispręsti kur koncentruosiu savo laisvalaikį ateinančiais metais.

2016 tikslai

Šiek tiek pagalvojęs ir dar kartą perskaitęs visus variantus noriu mokytis JavaScripto. Šiam reikalui geriausia pasitarnaus:

  1. Indėlis į open source projektą
  2. Bloginimas apie savo profesiją ir darbus
  3. Full time darbas ir mokymasis jame

Daugiau apie savo tikslus, jų sukonkretinimą, pavertimą SMART tikslais, ir planą kaip juos įgyvendinsiu tikiuosi parašyti kitame įraše.

Komentarai